Kobieta spełniona, czyli jaka?

Na świecie jest ponad 3,5 miliarda kobiet. Każda z nas ma inny pomysł na siebie i na swoje życie. Składa się na to wiele czynników, ale najważniejsze jest to, żeby były odpowiednio dobrane i zrównoważone. Dbać o to co wewnątrz i na zewnątrz jednocześnie to nie lada wyzwanie. Kto tego dokona, jeśli nie my same? Od wieków wiadomo, że niełatwo nas złamać. Wszystko po to, żeby za kilkadziesiąt lat z dumą w głosie nazwać siebie kobietą spełnioną.


www.rcthomas.com

 

Dzisiejszy świat wymaga od nas wiele. Muszę być piękna pod każdym względem, wszechstronnie wykształcona, pełna pasji i zainteresowań. Ale czy na pewno to otoczenie tego od nas wymaga, czy może my same? Chcemy być perfekcyjne pod każdym względem. Imponować innym i udowadniać, że wszystko jest możliwe. Chodzimy po osi czasu skierowanej w jedną stronę. To nieuniknione. Stąd ta presja wykorzystania momentu na sto procent. Przez to, a właściwie dzięki temu, kobiety łączą wszystko, co tylko da się połączyć: karierę, dom, hobby, dbanie o siebie, o znajomych. To tylko wycinek naszej codzienności, bo kobieta spełniona, to kobieta szczęśliwa, niezależna i wszechstronna.

 

Każda z nas ma inną definicję spełnienia. Być może nawet jeszcze jej nie znamy, a dopiero odkrywamy to, co dla nas naprawdę ważne. W większości przypadków nasz czas i energię rozkładamy na dwóch płaszczyznach: zawodowej i domowej. Niezależnie od tego, czy wspinasz się w wysokich obcasach po szczeblach kariery, czy w ciepłych kapciach pijesz kawę, idąc robić pranie, możesz stać się kobietą spełnioną. Nie ma żadnych warunków ani ograniczeń. Musisz tylko sama wybrać, co sprawia Ci największą radość, a nigdy nie będziesz żałować, że postawiłaś właśnie na to. Łatwo jest oceniać, nie ma dzieci i zarabia miliony, ta to ma życie lub odwrotnie ma pięcioro dzieci i nie wychodzi z domu, tylko współczuć. Nie! Nie daj się zaszufladkować. Definicja spełnienia jest tworzona tylko przez Ciebie i dla Ciebie.

 

Całe nasze życie jest pasmem wzlotów i upadków. Zdarzają nam się chwile zwątpienia i kłębiące się w głowie pytania: po co to robię, dlaczego tu jestem, co mnie tu trzyma? Nasza wewnętrzna siła nie pozwala nam się poddać. Jesteśmy jak samorealizująca się przepowiednia, bo siła wewnętrzna i determinacja to największe zalety kobiety dążącej do poczucia realizacji. Spełnienie to stan umysłu, świadomość, że wykorzystałam swoją szansę na sto procent. Na szpilkach czy w kapciach mogę być szczęśliwa. Dom, kariera, hobby to tylko drogi, ale nikt nie jest w stanie niczego mi narzucić. Chłopak, mąż, teściowa, koleżanki mają być wsparciem i asekuracją w razie upadku. Ale decyzje należą do Ciebie. To Ty musisz czuć, że na tym właśnie Ci zależy.

 

Jeśli potrafisz to wszystko połączyć, możesz być tylko z siebie dumna i patrzeć jak inni oglądają się z zazdrością. Kobieta spełniona idzie przez tłum wyprostowana, z głową uniesioną tak wysoko, jak ambitne są jej plany i pragnienia.


____________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszegosklepu internetowego.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ