Kaz Bałagane oskarżony o handel marihuaną i kokainą. Grozi mu do 10 lat więzienia

30-letni Kaz Bałagane został tymczasowo aresztowany. Do jego zatrzymania przez policjantów z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw doszło dwa dni wcześniej. Według serwisu glamrap.pl, raperowi grozi do 10 lat więzienia.

Zarzuty handlu narkotykami

Stołeczni policjanci prowadzą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. –Zebrany w jego toku materiał dowodowy dał podstawy do przedstawiania zarzutów popełniania przestępstwa handlu narkotykami 30-letniemu mężczyźnie – informuje Stołeczna Komenda. Raperowi zarzuca się, że w okresie kilku miesięcy kupował marihuanę i kokainę w celu jej dalszej dystrybucji na warszawski rynek.

Nawet 10 lat więzienia

Po wykonaniu czynności Bałagane został doprowadzony do prokuratury okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszał zarzuty. 12 marca sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Za handel znaczną ilością narkotyków grozi kara do 10 lat więzienia.

Belmondo wydał Kaza Bałagane?

Według Oyche Doniza, byłego kolegi Młodego G z Mobbyn, nie ma wątpliwości, że Belmondziak przyczynił się do aresztowania Kazka. – Belmondziak, ładnie żeś się ro***ł na kolegę od „Sos ciuchów i borciuchów”. K***o, frajerze j****y – mówi w opublikowanym na Instagramie nagraniu Oyche Doniz.

– Belmodziak zrobil szpagat. Ale u ciebie to rodzinne, gnoju. Proszę, proszę, jak to wszystko w jednej chwili się odwraca – pisze pod nagraniem Oyche.

Warto dodać, że aktywność byłego członka Mobbyn nie ogranicza się do oskarżania Belmondziaka, ponieważ na kanale Oyche Doniza znajdziemy jego nowy numer.

Fani rozpoczęli akcję #FreeBalagane

Po potwierdzeniu informacji o aresztowaniu Kaza Bałagane, jego kumple z branży oraz słuchacze zaczęli wysyłać wyrazy wsparcia dla muzyka oraz jego najbliższych (za słowa otuchy podziękowała na swoim instagramie partnerka rapera). Swoje wsparcie wyrazili już między innymi W.E.N.A., Jakub Żulczyk, Young Igi i Toony.

View this post on Instagram

#tbt #freebalagane

A post shared by Jakub Żulczyk (@jakubzulczyk) on

– W kwestii procesu raczej niewiele da się zrobić przy pomocy jakiejkolwiek akcji. Wsparcie duchowe i moralne natomiast jak najbardziej zawsze się każdemu przyda. Prokurator wie o pozycji klienta w świecie muzyki, nie zmienia to jednak w żaden sposób toku sprawy – komentuje akcję adwokat rapera, Leszek Cichoń.

Czekamy na dalszy rozwój sprawy rapera. O jego dalszych losach będziemy informować w kolejnych artykułach.

fot. kadr z wideo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4223 More posts in Newsy category
Recommended for you
Katedra Notre Dame może się zawalić. Wyniki ekspertyzy są druzgocące

Katedra Notre Dame pilnie potrzebuje remontu i wzmocnienia. Po kwietniowym pożarze budynku jego konstrukcja jest...