Katarzyna Warnke

Katarzyna Warnke walczy z hejtem! „Nagle mamy faszyzm czy obozy zagłady”

Kasia Warnke we wrześniu pojawiła się na gali Flesz Fashion Night w nietypowej stylizacji. Ciało gwiazdy „zdobiły” obraźliwe określenia. Obelgi nawiązywały do hejtu szerzącego się w internecie. Dlaczego gwiazda zdecydowała się na taki krok i o co chodzi w akcji „Love Over Hate”?

Katarzyna Warnke walczy z hejtem! „Nagle mamy faszyzm czy obozy zagłady”

Kasia Warnke we wrześniu pojawiła się na modowej gali Flesz Fashion Night, podczas której polscy projektanci pokazywali światu swoje jesienne i zimowe stylizacje. Ale największe zainteresowanie wzbudziła Katarzyna Warnke, która zaprezentowała zaskakującą stylizację. Na jej ciele widniały obraźliwe określenia dotyczące jej osoby, które nawiązywały do popularnego, niestety,  zjawiska hejtu. Na rękach i plecach aktorki można było przeczytać m.in. głupia, brzydka, naiwna, pusta, a także blachara. Skąd taki pomysł? Gwiazda użyła mocnych słów!

„Dlatego że wszystkie potworności, które mają różną skalę, czy to masową, czy osobistą, biorą swoją siłę z przyzwolenia na zło, z obojętności na niedopuszczalne zachowania, z cichej aprobaty. Powoli przyzwyczajamy się do zachowań czy wypowiedzi, które jeszcze chwilę temu były nie do pomyślenia. Tracimy ludzki odruch sprzeciwu wynikający ze zwyczajnej przyzwoitości i popadamy w marazm albo, co gorsza, zaczynamy znajdować w tych zachowaniach upodobanie. I nagle mamy faszyzm i obozy zagłady. Nagle mamy Ku-Klux-Klan albo zbiorowe gwałty czy samobójstwa dzieci, które zostały zaszczute” – powiedziała aktorka w rozmowie z portalem „Party”.

https://www.instagram.com/p/Bn8E3s1BDtJ/?taken-by=kasiawarnke

Miłość może zmienić wszystko

Katarzyna Warnke została ambasadorką akcji Love Over Hate”, która zachęca wszystkich internautów do walki z hejtem. Nie potrzeba wiele. Co wystarczy zrobić?

“Codziennie w naszych miastach mijamy miejsca pokryte obraźliwymi hasłami. Pokażmy, że nie jest to nam obojętne! Prześlij nam zdjęcie obraźliwego hasła/haseł i zobacz, jak zamieniamy hejt w przekaz pełen miłości. Z Waszą pomocą wykorzystamy farbę z hejterskich napisów i użyjemy jej w lepszym celu. Pomoże nam w tym czołowy artysta street artu. Bo miłość może zmienić absolutnie wszystko. Zrób zdjęcie miejsca z hejtem. Wyślij zdjęcie do nas za pomocą formularza. Zobacz, jak zmieniamy przestrzeń i tworzymy nowy, lepszy przekaz” – zachęcają organizatorzy.

https://www.instagram.com/p/BooqgUKFw50/?tagged=loveoverhatepl

——————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.instagram.com/kasiawarnke

ZOSTAW ODPOWIEDŹ