John Galliano powraca!

Kontrowersyjny, brytyjski projektant, John Galliano powraca do świata mody w nowej roli! Czym będzie zajmował się tym razem? Właśnie otrzymał stanowisko dyrektora kreatywnego francuskiego domu mody – Maison Martin Margiela.

galliano life4style

John Galliano został „usunięty” ze świata mody, gdy w 2011 roku wyciekło krótkie wideo, przedstawiające projektanta, wygłaszającego niezwykle obraźliwe i antysemickie poglądy, podczas kolacji w jednej z francuskich restauracji.

Galliano właśnie wtedy został wydalony z domu mody Dior (gdzie pracował przez 15 lat) oraz stracił reputację w świecie mody.

Projektant nieraz przepraszał za swoje zachowanie i bycie pod wpływem alkoholu, jednak to nie pomogło. Wszystkie marki postanowiły zerwać kontrakty z Brytyjczykiem. Teraz, 3 lata od wydarzenia, los się do niego uśmiechnął. Galliano otrzymał ofertę prowadzenia marki Maison Martin Margiela.

Przedstawiciele wypowiadają się, że są gotowi na tak ekscentryczną i charyzmatyczną postać w ich szeregach. Pozostaje tylko pytanie, jak spektakularne i przerysowane kreacje Galliano sprawdzą się u Margieli?

Joanna Łuszczykiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ