Jesień nie musi być nudna! Gdzie pojechać na weekend w Polsce?

Jesień nie musi być nudna! Jest wiele pięknych miejsc w Polsce, które najpiękniejsze są właśnie o tej porze roku! Zamiast siedzieć w zaciszu domowym z kubkiem gorącej herbaty przeżyj przygodę z przyjaciółmi lub drugą połówką. Koniecznie wybierz się na szalony weekend gdzieś w Polsce! Gdzie? My podpowiadamy kilka sprawdzonych miejsc. Może któreś z nich Cię zainteresuje.

mat.prasowe

Bieszczady

Bieszczady to jedna z najpiękniejszych i najdzikszych grup górskich w Polsce. Co musi się znaleźć obowiązkowo na liście rzeczy do zobaczenia? Przede wszystkim nie możesz opuścić Połoniny Caryńskiej i Wetlińskiej, Tarnicy czy Zalewu Solińskiego. Region ten to również jedno z ostatnich miejsc w Europie, gdzie wciąż występuje prawdziwie ciemne niebo, wolne od zanieczyszczeń sztucznym światłem cywilizacji. Styk granic Polski, Słowacji i Ukrainy to jeden z najciemniejszych nocą zakątków Europy. Dlatego też szczególnie warto wybrać się do Parku Gwiezdnego Nieba. Tak naprawdę Bieszczady to region, który jest piękny o każdej porze roku i zawsze ma swój urok. Polecamy jednak na weekend jesienią.

Podlasie

To jeden z najbardziej niedocenianych regionów Polski, który warto odwiedzić latem lub jesienią. Co ciekawe znajduje się tam mnóstwo kompleksów zielonych: cztery parki narodowe, trzy parki krajobrazowe, czyste rzeki i jeziora oraz dzikie, nieodkryte zakątki, o których istnieniu wie niewielu. Poza tym od wieków żyją tam nacje takie jak Białorusini, Ukraińcy, Litwini czy Rosjanie, dlatego jest to ogromne międzykulturowe skupisko. Bardzo polecamy wycieczkę na wschód Polski.

Dolny Śląsk

To również region, który jest niezbyt chętnie wybierany przez Polaków na wszelakie wycieczki. A to błąd! Jesień to doskonała okazja, aby wybrać się w te tajemnicze strony. Na całym Dolnym Śląsku jest mnóstwo pałaców i zamków, które jeszcze nie zostały odkryte. Warto odkryć te historyczne budowle, których tam nie brakuje. Jakie mamy dla Was propozycje? Możecie wybrać spośród pałacu-szpitala w Mokrzeszowie, pałacu w Gorzanowie, pałacu w Kamieńcu Ząbkowickim czy kopalni Julia w Wałbrzychu. Gwarantujemy, że Dolny Śląsk to magiczne miejsce, które zachwyci Was na każdym kroku.

Słowiński Park Narodowy

Pomorze jest piękne nie tylko latem. Jeśli wybierzecie się tam jesienią to koniecznie do Słowińskiego Parku Narodowego. Utworzony w 1967 roku, chroni on niezwykły i unikatowy w Europie odcinek brzegu morskiego, fascynujący intensywnością procesów rzeźbotwórczych i egzotyką krajobrazu z wysokimi, ruchomymi wydmami. To jedyne miejsce w Europie, w którym obok siebie występują wydmy, jeziora, torfowiska i lasy. Krajobraz tam zmienia się ciągle, tym bardziej jesienią. Niezwykłe wrażenie robią kikuty martwych drzew wystające spod gór białego piasku – krajobraz uderzająco podobny do afrykańskiej Namibii.

Tatry

Tatry są piękne i imponujące nie tyko zimą. Jesienią nie musicie chodzić po najbardziej obleganych szlakach. My proponujemy Wam alternatywę – zwiedźcie Tatry szlakiem schronisk. I choć wielkomiejscy turyści częstokroć obawiają się ich ze względu na konieczność porzucenia na kilka dni wygody, to z pewnością warto podjąć wyzwanie. Na pewno nie będziecie się nudzić, a jeszcze będziecie mogli spróbować wszystkich góralskich przysmaków.

Pieniny

To z kolei jedne z bardziej niedocenianych gór w Polsce. Jesienne kolory czynią je bardzo magicznym i kolorowym miejscem. Nas szczególnie zauroczyła miejscowość Krościenko nad Dunajcem, gdzie są naprawdę piękne i malownicze widoki. Przełomy Dunajca dzielą te wapienne góry na 3 części: Pieniny Spiskie, Pieniny Właściwe oraz Małe Pieniny. Pasmo rozciąga się na długości 35 km i 6 km szerokości. Teren ten pełen jest atrakcji, które zaspokoją najróżniejsze gusta. Coś dla siebie znajdą tu nie tylko miłośnicy przyrody, ale także fani historii i poszukiwacze skarbów.

Łódź

To wybór dla wszystkich, którzy wolą miasto. Wiele osób jednak uważa, że jest to jedno z najbrzydszych miast w Polsce. Ma jednak ono pewien swój urok. Nie da się ukryć, że to miasto artystów, dlatego nie brakuje tam ciekawych murali, artystycznych detali, festiwali i tego typu rzeczy. Poza tym w Łodzi jest przepiękna architektura i zabytkowe centrum handlowe – Manufaktura. Będą w tym mieście nie można też opuścić ulicy Piotrkowskiej, która jest jedną z najpiękniejszych ulic w Łodzi i to tam tętni życie.

 ________________________________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ