Jedz czekoladę i ciesz się zdrowiem!

Wiele razy słyszałaś, że spożywanie gorzkiej czekolady każdego dnia niesie za sobą pozytywne skutki? To prawda! Czekolada wcale nie musi kojarzyć się z monstrualnymi kaloriami i cukrzycą – pod warunkiem, że jest gorzka i zawiera przynajmniej 70% prawdziwego kakao. Zobacz dlaczego powinniśmy jeść gorzką czekoladę każdego dnia!

Fot. sabakhurrum.com

Zdrowsze serce

9-letnie badania przeprowadzone przez Szwedzkich specjalistów na grupie 31 tysięcy kobiet udowodniły, że panie, które jadły przynajmniej jedną porcję gorzkiej czekolady w tygodniu, zmniejszyły niewydolność serca o 1/3. Ponad to, Niemcy udowodnili, że 1 kostka czekolady dziennie zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału aż o 39%!

Mniejsza waga

Czy można schudnąć jedząc czekoladę?! Tak! Naukowcy z Uniwersytetu w Kopenhadze wykazali, że jedna porcja gorzkiej czekolady jest bardziej sycąca od innych słodyczy. Dlatego możemy zjeść mniejszą porcję czekolady i tak samo zadowolić organizm jak w przypadku zajadania się innymi słodyczami lub fast foodami.

Ochrona przed cukrzycą

Kolejny paradoks? Nie. Włoskie badania wykazały, że osoby, które jadły tabliczkę gorzkiej czekolady przez 15 dni z rzędu miały obniżoną wrażliwość organizmu na działanie insuliny o ponad połowę.

Redukcja stresu

Gorzka czekolada redukuje poziom stresu, co udowodnili naukowcy ze Szwajcarii. Badali osoby, które będąc pod wpływem stresu, codziennie przez dwa tygodnie zjadali porcję czekolady. Okazało się, że poziom harmonów stresu był zaskakująco niższy.

Zwiększona wydajność mózgu

W okres intansywnej pracy, nauki i wielu obowiązków warto sięgnąć po gorzką czekoladę. Jak już wspomnieliśmy, nie tylko obniża stres, ale również stymuluje korę mózgową, przez co stajemy się bardziej skoncentrowani i wydajni.

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszegosklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ