Jakie są najszczęśliwsze kraje świata, według ONZ?

Jak wypadamy w tym rankingu?

Lista World Happiness Report opublikowała lispo raz kolejny zajęła Finlandia. Polska znalazła się dopiero na 40. pozycji.
Właśnie zostało opublikowane coroczne zestawienie najszczęśliwszych krajów na świecie – wszystko za sprawa Organizacji Narodów Zjednoczonych. Czołówkę „World Happiness Report”, klasycznie opanowały nordyckie kraje. W związku z czym, pierwsze miejsce (po raz drugi – do tego z rzędu) przypadło Finlandii, która jednocześnie została także uznana za najbezpieczniejsze miejsce na Ziemi. Tuż za Finlandia, również na podium znalazły się – Dania i Norwegia, za nimi natomiast Islandia. Pierwsza dziesiątka to Holandia, Szwajcaria, Szwecja, Nowa Zelandia, Kanada oraz Australia.

Gdzie w rankingu znalazł się nasz kraj?
Niestety, Polska znalazła się dopiero na czterdziestym miejscu, w zestawieniu. Nasz kraj wyprzedziło kilka Państw, takich jak: Izrael, Wielka Brytania, Czechy czy Meksyk. Jednak za nami znalazły się: Węgry, Portugalia czy Grecja.

Najmniej szczęśliwe państwo świata?

Jak się okazało, to pogrążony w domowej wojnie Sudan Południowy. A także: Republika Środkowoafrykańska, Afganistan, Tanzania czy Rwanda.

„Raport ONZ powstaje w oparciu o sześć czynników: PKB na głowę mieszkańca, długość życia w zdrowiu według danych Światowej Organizacji Zdrowia, wsparcie społeczne, poczucie wolności oraz swoboda działania i podejmowania decyzji, szczodrość, poziom postrzeganej korupcji. Na ich podstawie przyznawane są punkty.”

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ