Jak zrobić naturalny makijaż?

lisa-eldridgelife4styleKażda z nas chciałaby mieć makijaż, który zakrywa wszelkie niedoskonałości, ale najlepiej taki, którego nie widać. Niemożliwe? A jednak! Umiejętność robienia takiego makijażu przedstawia w swoich filmikach Lisa Eldridge.

Od czego należy zacząć? Przede wszystkim od nawilżenia skóry. Chcemy zrobić jak najbardziej naturalny efekt , więc musimy zminimalizować ilość kosmetyków oraz zadbać o ich neutralne odcienie.

Jeśli chodzi o podkład najlepiej z niego zrezygnować, ale jeśli już musimy to w jak najbardziej zbliżonym odcieniu do naszej skóry, a i tylko na miejsca, które wymagają pokrycia podkładem.

Warto rozświetlić skórę, zwłaszcza tam, gdzie jest ona ciemniejsza, czyli np. w okolicach oczu. Niedoskonałości możemy pokryć korektorem, tylko trzeba pamiętać, aby dokładnie go rozetrzeć.

Jeśli nie możecie żyć bez różu to niewielka ilość w miejscu naturalnych rumieńców nie jest przeszkodą. Ale róż powinien być matowy. Gotowy makijaż zakończmy odrobiną pudru.

Na koniec zostawmy delikatne podkreślenie oczu i ust. Czyli nie róbmy mocnych kresek na powiekach ani nie używajmy czerwonej szminki! Szminkę zastąpmy błyszczykiem w naturalnym odcieniu.

{youtube}oGpLLWnO3XY|600|450|0{/youtube}

Patrycja Ceglińska, źródło youtube.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ