Najdziwniejsze kierunki studiów

uczelnia life4styleMyślicie, że studiowanie stosunków międzynarodowych lub zarządzania staje się zbyt popularne? Zawsze możecie wybrać kierunek, który jest zaskakująco rzadkim wyborem. A takich nie brakuje! Zobaczcie nasz spis najdziwniejszych kierunków studiów na świecie.

Zapewne uśmiech na twarzy wywołuje kierunek oferowany przez warszawską Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego, gdzie podyplomowo możemy studiować Życie wśród kwiatów. Natomiast, jeśli ktoś jest zagorzałym katolikiem, z pewnością zainteresuje go Zarządzanie parafią, oferowane w latach wcześniejszych przez Uniwersytet Śląski, lub Zarządzanie instytucją kościelną na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Wracając jeszcze na moment, do wcześniej wymienionej SGGW w Warszawie, naszą uwagę zwróciły jeszcze takie kierunki jak Nowoczesne metody prowadzenia stada mlecznego oraz Pies w społeczeństwie. Nie odbiegając od natury, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie ma w swojej ofercie Zielarstwo i terapie roślinne. Jednak naszym zdecydowanym faworytem, jeśli chodzi o polskie uczelnie jest Katolicki Uniwersytet Lubelski i Turystyka religijna i pielgrzymkowa.

Zagraniczne kraje wcale nie zostają w tyle. Nazwy niektórych kierunków oferowanych przez uczelnie na całym świecie, brzmią jak żart. Świetnym tego przykładem jest chociażby Ufologia stosowana, na Uniwersytecie Melbourne. Uniwersytet w Connecticut proponuje studiowanie Lalkarstwa, z którego możemy uzyskać nawet tytuł magistra. Jeśli lubicie magię, zajrzyjcie do programu Wróżbiarstwa, otworzonego w Wyższej Szkole Astrologicznej w Paryżu. A czy mówi wam coś Podwodne tkanie koszyków? Studentom Uniwersytety Kalifornijskiego w San Diego najwyraźniej tak! Jeśli już mowa o wodzie, to uczelnia w Plymouth prowadzi nabór na kierunku Nauka i technologia surfowania. Prawdziwą sensacją jest to, że Uniwersytet w Maryland oferuje Naukę Harry’ego Pottera. Podobno studenci czytając kolejne tomy powieści rozważają czy dane zjawiska miałyby szansę wydarzyć się w rzeczywistości, a profesor przebiera się za czarodzieja. W Stanach Zjednoczonych istnieją również takie kierunki jak Tajemnice superbohaterów oraz Zombie w mediach. Na koniec możemy jeszcze dodać, że Tajwański Uniwersytet Providence oferuje Pornostudia.

Na jakie kierunki byście się wybrali?                        

Joanna Łuszczykiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ