Jak wygląda sylwetka „skinny fat”?

Wiele osób na pierwszy rzut oka wygląda na szczupłe, więc często zazdrościmy im pięknej, zgrabnej sylwetki. Jednak ich figura znacznie odbiega od ideału. Przeczytaj, co to jest sylwetka „skinny fat” i jak się przed nią uchronić.

Źródło: www.foxnews.com

Kto ma sylwetkę „skinny fat”?

Osoby z sylwetką typu „skinny fat” z pozoru są szczupłe i dobrze wyglądają w ubraniu. Jednak ich ciało jest mało jędrne, pojawiają się fałdki na brzuchu i wokół bioder, cellulit oraz zwiotczenia. „Chude grubasy” najczęściej nie uprawiają aktywności fizycznej, ewentualnie są zwolennikami tylko wysiłku aerobowego, dlatego mają zbyt małą masę mięśniową w stosunku do tkanki tłuszczowej. Ich dieta również nie jest godna pochwały, ponieważ spożywają niezdrowe i szybko przyrządzone jedzenie, które składa się głównie z węglowodanów prostych, tłuszczów nasyconych oraz trans. Swoje dania popijają dużą ilością kawy oraz słodzonych, kolorowych napojów. Nie unikają również alkoholu. Taką sylwetkę mają też często osoby, które długo przebywają na restrykcyjnych dietach ubogich w składniki odżywcze.

Figurę typu „skinny fat” prezentuje również wiele gwiazd m.in. modelka Victoria’ s Secret – Karolina Kurkova, Miley Cyrus oraz Tara Reid.

Racjonalne argumenty

Mimo tego, że pozornie jesteś szczupła, to Twoje organy wewnętrzne mogą być otłuszczone. Tłuszcz trzewny (wisceralny) gromadzi się właśnie wokół narządów wewnętrznych i jego nadmiar powoduje kłopoty z wątrobą, cukrzycę oraz nadciśnienie tętnicze. Według lekarzy oraz dietetyków jest on zdecydowanie bardziej niebezpieczny dla zdrowia niż tłuszcz podskórny. Wpływa również negatywnie na wygląd skóry, włosów i paznokci, a także samopoczucie, powodując apatię oraz zmęczenie. Również słaby tonus mięśniowy (napięcie) przyczynia się do urazów oraz nieprawidłowej postawy ciała.

„Skinny fat” zamień na „skinny fit”

Brak ruchu, a szczególnie ćwiczeń siłowych powoduje, że sylwetka z biegiem czasu prezentuje się coraz gorzej. Wiele kobiet niepokoi się, że po ćwiczeniach siłowych bardzo zmienią się proporcje ich ciał i będą wyglądać jak kulturystki. Budowanie masy mięśniowej uzależnione jest od wydzielania testosteronu. Jeśli kobiety nie przyjmują doustnej suplementacji tego hormonu, to nie należy się obawiać, że stracą kobiece kształty.

Również ważna jest zdrowa, racjonalna dieta, dzięki której mięśnie oraz komórki skóry będą mogły się regenerować oraz odbudowywać.

W gabinecie kosmetycznym

Zabiegi w gabinecie kosmetycznym mogą być także Twoim sprzymierzeńcem w walce z nagromadzonym tłuszczem, cellulitem oraz brakiem jędrności i elastyczności. Godna uwagi jest kriolipoliza, czyli miejscowe zamrażanie adipocytów oraz endermologia, która znacznie zmniejsza cellulit, ujędrnia i wysmukla ciało.

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ