Jak sprzedawać ubrania w sieci?

 

Masz szafę pełną ubrań i chcesz się ich pozbyć? W dzisiejszych czasach możesz to zrobić bardzo szybko i prosto! Wystarczy dostęp do Internetu, zdjęcia rzeczy i odrobina czasu. Sprzedaż ubrań w sieci to ostatnio bardzo modny trend, który pozwoli Ci odświeżyć garderobę! Zobacz jak sprzedać ubrania w Internecie!

Źródło: www.huffingtonpost.com

Pierwszy i najtrudniejszy krok to przegląd szafy. Musisz zdecydować, czego już nie założysz i wybrać rzeczy, które już od dawna leżą na dnie szafy. Nie magazynuj ubrań z myślą, że jeszcze kiedyś Ci się przydadzą. Zadaj sobie również pytanie, czy jako klientka chciałabyś to kupić i czy jest to ciągle na czasie. Oczywiście rzeczy muszą być czyste i niezniszczone. A jeśli już bardzo chcesz wystawiać na jakimś portalu ubrania z małą wadą to uprzedź potencjalne klientki, że brakuje guzika lub gdzieś jest plamka.

Bardzo ważną rzeczą jest, aby wystawiać rzeczy sezonowo. W Internecie ludzie szukają tego, czego w danej chwili potrzebują. Latem są bardzo małe szanse, że ktoś kupi zimowe kozaki. Nawet jeśli cena będzie okazyjna. Zimą klientki pokuszą się o płaszcze, zimowe buty, zaś latem o sandały, letnie sukienki i zwiewne topy.

Zdecyduj na jakiej platformie chcesz sprzedawać. Najpopularniejsze serwisy to szafa.pl i vinted.pl, które skupiają dziewczyny z całej Polski. Tam możesz zarówno sprzedawać, jak i wymieniać swoje ciuchy. Oczywiście allegro.pl i olx.pl to dwa wiodące serwisy sprzedażowe w Polsce i tam też warto stworzyć aukcje.

Istotną kwestią jest to, jak zaprezentujesz swoje rzeczy. Zrób dobre zdjęcie! Zadbaj o to, żeby nie były prześwietlone ani niedoświetlone, żeby było widać ewentualne niedoskonałości. Estetyczne ujęcie to podstawa!

Rzetelny opis produktu może przyspieszyć sprzedać Twoich produktów. Umieść informację o rozmiarze, kolorze i składzie materiału, a to ułatwi podjęcie decyzji klientce. Koniecznie napisz z jakiego sklepu jest dana rzecz.

Pamiętaj o tym, aby ceny nie były zbyt wygórowane. Zastanów się, ile Ty sama byłabyś skłonna zapłacić za dany produkt. Nie łudź się, że jeśli kupiłaś kozaki za 300 zł to sprzedaż je za 250 zł, bo po pierwsze były używane, a po drugie z pewnością znalazły się na wyprzedaży. Porównaj ceny z innymi sprzedawcami, zobacz jak na danej platformie sprzedażowej kształtują się ceny.

W miarę możliwości bądź dostępna dla potencjalnych klientek. Odpowiadaj na wiadomości szczerze i sprawnie. Jeśli będziesz w porządku, być może ludzie będą wracać na Twój profil.

Internet to dobre miejsce, aby wymieniać się starymi ubraniami, sprzedawać je i przy okazji zarobić na nowe. Rób to z głową i wyczuciem, a w Twojej szafie powieje świeżością!

Patrycja Ceglińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ