Jak się ma projekt TYMCZASEM – sprawdźcie!

No to się porobiło. Od pewnego czasu do sieci wypływają stare i znane nam hip-hopowe kawałki w zupełnie nowych odsłonach – w nowych interpretacjach i z nowymi wykonawcami!

O co chodzi?

Otóż wszystko za sprawą projektu TYMCZASEM! 6 październik bieżącego roku – Kraków – Teatr imieniem Juliusza Słowackiego – zapamiętajcie te dane bo warto. Właśnie wtedy odbędzie się spektakularne wydarzenie w świecie kultury, łączące muzykę ze sztukami wizualnymi. Na jednej scenie będziemy mogli zobaczyć czołowych, polskich raperów. EB jest wyłącznym sponsorem całej akcji (co nie trudno zauważyć w TV i śmigających tam reklamach). W akcji bierze udział 13 raperów. Każdy z nich osiągnął spektakularny sukces i wyróżnia się nietuzinkowym stylem, ale przede wszystkim – każdy z nich jest skrajnie inny! Wśród nich znalaźli się między innymi, ujawnieni wcześniej, Pezet, Sokół, Sitek, Żabson, ale także na przykład Otsochodzi czy Tede. 

Projekt TYMCZASEM

Projekt TYMCZASEM ma opowiadać o niezbędnym okresie w życiu każdego człowieka – okresie pomiędzy młodością a dojrzałością – okresie TYMCZASowym, ale niezbędnym. Bowiem jest to okres eksperymentowania i poszukiwania siebie i inspiracji. O ponadczasowości koncepcji i tematu ma świadczyć zestawienie pionierów świata hip-hopu, którzy mają ugruntowaną pozycje w branży (Sokół i Pezet) z młodymi przedstawicielami newschoolu (Żabsona i Sitka). To oni wystąpią na scenie, tworząc niezwykły spektakl. A towarzyszyć im będą między innymi Białas, PlanBe, Rasmentalism, Sarius, i Włodi. Agencja Live jest organizatorem wydarzenia, natomiast głową tego nietypowego projektu jest animator kultury hp-hopowej, wydawca i producent muzyczny – Stezz. Brawo proszę Pana!

ZAPOWIEDŹ WYDARZENIA

Promocją i zapowiedzią wydarzenia są cztery teledyski. Sokół, Pezet, Żabson i Sitek zinterpretowali po swojemu utwory swoich kolegów z branży. I tym sposobem powstało:

“Chcemy być wyżej” autorstwa Sitka przearanżowane przez Sokoła.

“Mogę Wszystko” autorstwa WWO w aranżacji Sitka.

“Piroman”, którego autorem jest Żabson, wykonania Pezeta.

Oraz “Ukryty w mieście krzyk” Pezeta w odsłonie Żabsona, który ukazał się jako ostatni.

Seria “Docuseries”

Seria “Docuseries” ma na celu ujawnienie materiałów wideo pokazujących prace raperów nad projektem TYMCZASEM. Z racji na to, że cały projekt jest projektem wieloetapowym i złożonym, cykl “Docuseries” ma nam pokazać kulisy przedsięwzięcia. Między innymi cały proces nagrań oraz produkcji muzycznej. Cykl materiałów oglądać można w kilku odcinkach na kanale YouTube NigdyStopTV. Mam nadzieję, że projekt ten zaangażuję głównie młodych odbiorców – w końcu to ich idole staną na scenie teatru. 

                                     

Mi osobiście najbardziej przypadł do gustu projekt Sokoła i jego “Chcemy być wyżej”. Choć Sitek równie fajnie poradził sobie z klasykiem WWO “Mogę Wszystko”. Zresztą zobaczcie sami:

                                   

Bilety na wydarzenie dostępne były w empikach, w cenie 129 złotych. 

Paradoksów całej akcji jest masa. Między innymi fakt, że marka popularne, znana i komercyjna – EB, nawiązuje interakcje ze światem hip-hopu (który, pomimo tego, że coraz bardziej popularny – na co dzień jednak nie jest jeszcze na porządku dziennym w telewizji). Kolejnym zaskoczeniem jest sam fakt, że projekt łączy zupełnie różne, dwa światy – świat oldschoolu i newschoolu. Mi idea ta totalnie skradła serce. W końcu hip-hop ma łączyć a nie dzielić. I wiem jedno – chcę tam być. A Ty? 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

21 More posts in Koncerty category
Recommended for you
Śląski Rap Festival 2019 – Spodek

14 grudnia w Katowicach odbyła się 16. już edycja Śląskiego Rap Festivalu. Tego dnia w...