Jak rozpoznać fałszywą osobę?
Na pewno nie raz w swoim życiu zetknęłaś się z fałszywą osobą, czyli taką, która pozornie miała w stosunku do Ciebie pozytywne nastawienie. Prawdopodobnie nie podejrzewałaś jej wcześniej, że jest zdolna do obłudy, ale kiedy dobrze ją poznałaś, zmieniłaś zdanie. Niestety stało się to za późno, zdążyła „namieszać” w Twoim życiu. Fałszywe osoby bardzo często cieszą się sympatią innych ludzi, mają opinie słodkich i miłych, rzadko kiedy podejrzewa się je o złe zamiary. Jak zatem rozpoznać, czy masz do czynienia z dwulicowym człowiekiem?
Przesłodzony głos oraz przesadnie miły sposób bycia to pierwsze sygnały, na które powinnaś zwrócić uwagę. Nawet najbardziej miłym ludziom zdarza się mieć zły humor albo zwyczajnie zdenerwować na kogoś. Osoba, która często pokazuje różne emocje, jest o wiele bardziej wiarygodna niż człowiek nieujawniający negatywnych odczuć. Jego drugie, prawdziwe oblicze wychodzi zazwyczaj na jaw dużo, dużo później. Niepokój powinna także wzbudzić postawa, w której kobieta, np. będąc w towarzystwie, często siedzi z pochyloną głową, mówiąc, ma nienaturalnie szeroko rozwarte oczy (udawana niewinność), ale jednocześnie unika wzroku innych ludzi. Oczywiście trzeba zwrócić uwagę, czy sygnały te objawiają się wielokrotnie, bo możemy posądzić niewinnego człowieka, ale przykład pochodzi z doświadczenia. Dlaczego jest to podejrzane? Może świadczyć o bardzo niskim poczuciu wartości (tak było m. in. w przypadku, który mam na myśli). Zakompleksione osoby unikają patrzenia ludziom w oczy. Natomiast pozorując bycie miłą, próbują dobrze się zaprezentować, udają też same przed sobą, że są wspaniałe. Zdarza się, że oczerniają i stawiają w złym świetle swoje koleżanki, aby poczuć się lepiej ich kosztem. To budzące niesmak, ale dość często spotykane zachowanie. Zakompleksiona osoba nie musi mówić o Tobie źle wprost, niby przypadkiem wspomni, że ona ogląda tylko ambitne kino, ale Ty wolisz amerykańskie komedie romantyczne, itp. Kiedy przypadkiem to usłyszysz i zaoponujesz, powie: „Ojejku, nie wiedziałam, widziałam jak oglądałaś”. Oczywiście „zapomni” wspomnieć, że zdarzyło się to raz, z góry da do zrozumienia, że tylko takie Cię interesują. Podobnych przykładów może być wiele.
Stale przyklejony do twarzy uśmiech to kolejny sygnał świadczący o nieszczerości. Podobno ludziom studiującym aktorstwo mówi się, że szczery, radosny uśmiech to najtrudniejsza rzecz do odegrania. Tak naprawdę, kiedy ktoś jest pogodny i pozytywnie do Ciebie nastawiony, widać to w jego całej postawie. Zwracaj uwagę zwłaszcza na wyraz oczu, przy fałszywym uśmiechu nie włączają się do niego mięśnie okrężne oka, podobno tylko 20% ludzi ma nad nimi kontrolę.
Jeżeli niedawno poznałaś osobę i czujesz dyskomfort spowodowany tym, że za bardzo próbuje się z Tobą spoufalić, powinnaś zachować ostrożność i nie zdradzać zbyt wielu szczegółów ze swojego życia. Być może człowiek jest po prostu bardzo otwarty i wylewny, ale ostrożności nigdy zbyt wiele. Co będzie, jeśli po jakimś czasie wszyscy znajomi będą znali najdrobniejsze szczegóły z Twojego życia? Czerwona lampka powinna zaświecić się również w momencie, kiedy ktoś zadaje Ci krępujące pytania.
Jesteś świadkiem, kiedy Twoja koleżanka źle mówi o innych kobietach, wyśmiewa je, a jednocześnie mocno koloryzuje? Następnym razem Ty możesz paść ofiarą jej kpin. Mówienie o kimś nie jest czymś złym, nawet, jeśli przekazujesz niepochlebne informacje, ale tylko wtedy, kiedy są to fakty, a nie złośliwie przekręcone informacje, doprawione zjadliwym uśmiechem.
Złożenie obietnicy przez osobę, która ma świadomość, że jej nie spełni także świadczy o fałszu. Szefowa obiecała zmianę stanowiska, a następnie próbuje się wykręcić za pomocą niezasadnych argumentów, ponieważ tak naprawdę nigdy nie miała zamiaru spełnić obietnicy? Sąsiad obiecał Ci przyslugę w zamian za Twoją pomoc, choć z góry nie miał zamiaru jej oddać, chciał Cię jedynie wykorzystać? Trafiłaś na jeden z typów ludzi, którym nie można ufać. Lepiej poszukaj innej pracy, a z sasiadem nie wchądź więcej w żadne układy.
Oczywiście do powyższych wskazówek trzeba podejść z lekkim przymrużeniem oka i zachować rozwagę w wysuwaniu wniosków. Powyższe wytyczne należy potraktować jako ostrzeżenie, zachować czujność, kiedy osoba wyda nam się dwulicowa i uważnie ją obserwować.
________________________
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.
5 KOMENTARZY
ZOSTAW ODPOWIEDŹ
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
cichopek zawsze uśmiechnięta nigdy nie ma innych emocji
jeśli jest miła ale zachowuje się odwrotnie i ma z ciebie korzyść to znaczy że jest fałszywa poprostu chce od ciebie coś wyciągnąć
Prawdziwymi,którzy mają różne nastroje,emocje-są prawdziwymi,nie słodzą za każdym razem..
„Przesłodzony głos oraz przesadnie miły sposób bycia to pierwsze sygnały, na które powinnaś zwrócić uwagę. ”
Miła osoba źle ,wredna też źle.No to za jakimi osobami przepadamy?
Czyżby Bauk?