Jak przygotować się do tegorocznych zakupów w Black Friday?

Kilka praktycznych porad!

Tegoroczny Black Friday nadchodzi wielkimi krokami. Wiadomo, wtedy każdy chce załapać jak najlepsze promocje i okazje. Warto jednak odpowiednio się do tego przygotować. Jak to zrobić oraz jak uniknąć błędów, w ten czarny dzień, albo nawet weekend?

Każdy z nas łapie się w sidła promocji, przez co kupujemy zupełnie niepotrzebne, często nawet nie do końca przecenione rzeczy. Przed wami lista jak tego uniknąć oraz jak najefektywniej kupować:

1. Sprawdzić, czy okazja, jaką wypatrzyłeś, faktycznie jest niepowtarzalna:

Niestety, zdarza się tak, że niektóre sklepy na Black Fridayową promocję wystawiają produkty, które wcale nie są przecenione. A w normalny dzień dostaniemy je w takiej samej cenie – bez kolejek, i wyrywania sobie z rąk danego produktu. 

2. Oglądaj produkty, przed ich kupnem:

To podobno najczęściej popełniany błąd tego dnia – nie oglądamy produktów, przed ich kupnem. A jak się okazuje dopiero w domu – mogą być one uszkodzone, lub mieć krótki termin spożycia. Pomimo zakupowej gorączki tego dnia, powinniśmy być uważni i zachować odrobinę rozsądku, dokładnie oglądając produkty, jak to robimy w inne dni.

3. Porównaj ceny:

To fakt, że sklepy lubią oszukiwać na promocjach. Celowo zmieniają cenę przed Czarnym Piątkiem, aby obniżka nie była duża, albo aby nie było jej wcale. Firmy po prostu wymyślają fikcyjną cenę, którą dany przedmiot niby miał przed promocją. W rzeczywistości jednak sprzedają produkt niby jako tańszy, a kosztuje on tyle samo, co zawsze. To pułapka dla konsumentów, na którą oni niestety z łatwością dają się nabierać – widząc magiczne słowo: „promocja”, oraz nie sprawdzając wcześniejszych cen – błąd!

4. Nie daj się nabrać:

Sklepy stosują przeróżne sztuczki, na wyciągnięcie od klientów pokaźnych sum pieniędzy. Na przykład – skuszona darmowym kieliszkiem prosecco zostajesz w danym sklepie nieco dłużej niż planowałaś. Spokojnie sącząc alkohol dowiadujesz się o milionie rzeczy, których tak bardzo i koniecznie potrzebujesz. Skutek? Wychodzisz ze sklepu z lżejszym portfelem, oraz zupełnie zbędnym produktem.

5. Sprzedawca też człowiek:

W zakupowym szale nie zapominaj, że sprzedawca to też człowiek. Mówi się, że klienci tego dnia są naprawdę nieznośni i nieprzyjemni. I właśnie to jest przyczyną tego, że Black Friday to znienawidzony, a czasem nawet najgorszy dzień roku, dla sprzedawców. Może nie utrudniajmy im tego dnia jeszcze bardziej – w końcu i tak mają wtedy dużo pracy.

Złota rada – pozostań człowiekiem i kupuj mądrze!

Zobacz także:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ