Powiedz nie „kurzym łapkom”

Skóra wokół oczu jest szczególnie delikatna i szybko pojawiają się na niej zmarszczki, zwłaszcza wtedy, gdy często śmiejemy się lub mrużymy oczy. Co należy zrobić, aby długo cieszyć się gładką skórą? Czy można opóźnić proces powstawania „kurzych łapek”?

Źródło: www.stsnov.ru

Dlaczego powstają zmarszczki wokół oczu?

Za powstawanie kurzych łapek, czyli promienistych zmarszczek wokół oka odpowiedzialny jest mięsień okrężny. Linie na początku widoczne są podczas uśmiechania się oraz mrużenia oczu. Z biegiem czasu jednak się utrwalają i nadają twarzy smutny oraz zmęczony wygląd.  

Pielęgnuj

Po przekroczeniu 30. roku życia niezbędnym elementem pielęgnacji jest używanie kremu na obszary wokół oczu. Regularne stosowanie preparatu znacząco opóźnia proces starzenia się skóry. Laboratorium kosmetyczne FLOSLEK wprowadziło nowy produkt do walki ze zmarszczkami mimicznymi − wypełniający krem na „kurze łapki”. Już po pierwszej minucie od nałożenia preparatu zwiększa się elastyczność, nawilżenie oraz spłycają się załamania. Zawarta w nim prowitamina B5 stymuluje podziały komórkowe. Dzięki aplikatorowi możliwe jest wykonanie ujędrniającego masażu okolic oczu, który intensyfikuje działanie kosmetyku.

Odpowiednia technika demakijażu

Zmywając makijaż oczu, absolutnie nie powinnaś trzeć powiekami we wszystkie strony. Nieprawidłowe oczyszczanie rozciąga skórę i przyspiesza powstawanie zmarszczek.  

Nasączony płatek kosmetyczny przyłóż do zamkniętej powieki, poczekaj kilkanaście sekund, potem delikatnie przeciągnij wacik w dół i w kierunku od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Płatki wymieniaj dotąd, aż nie będą widoczne na nich ślady kosmetyków.

Dobierz odpowiednie okulary

Gładkiej skórze nie sprzyjają źle dobrane okulary, które powodują, że niedowidzisz i mrużysz oczy. Brak okularów przeciwsłonecznych również przyczynia się do zbyt częstych ruchów powiek. Należy też pamiętać, że takie szkła również chronią siatkówkę przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA I UVB.  

Artykuł napisany na podstawie informacji prasowej FLOSLEK.

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

    

ZOSTAW ODPOWIEDŹ