Jak odpowiednio dobrać podkład

Jak odpowiednio dobrać podkład?

Odpowiednio dobrany podkład stanowi podstawę prawidłowo wykonanego i atrakcyjnego makijażu. Nawet po nieprzespanej nocy można nadać skórze blasku i świeżości. Dokonując wyboru musimy pamiętać przede wszystkim o tym, że podkład w pewnym sensie stanie się wierzchnią warstwą naszej skóry i to właśnie ona powinna zawsze stanowić punkt odniesienia, przy wyborze konkretnego produktu lub wariantu.

Staranny dobór odcienia

Jednym z najczęściej popełnianych błędów przy wyborze podkładu jest jego niedopasowanie do odcienia naszej karnacji, a przecież podkład powinien doskonale się z nią komponować, nie zaś przypominać maskę. Doskonale wiedzą o tym profesjonalni producenci. Przykładowo kosmetyki do makijażu twarzy Oriflame, to między innymi szeroki wybór podkładów, wśród których wiele występuje w aż 6 wariantach kolorystycznych, doskonale dopasowanych do popularnych typów karnacji. Każdy z podkładów posiada dodatkowo filtr SPF, ponieważ ich rolą jest nie tylko poprawienie kolorytu twarzy i ukrycie niedoskonałości, ale również ochrona i pielęgnacja skóry. Należy pamiętać, że dobór podkładu zależy również od pory roku i stopnia opalenia skóry. Latem wystarczy użyć lekkiego podkładu o nieco ciemniejszym odcieniu w przypadku opalonej cery, natomiast zimą warto zaopatrzyć się w kosmetyk o bardziej gęstej konsystencji i jaśniejszym odcieniu.

Określanie typu karnacji

Podstawową zasadą podczas dobierania koloru podkładu jest określenie typu karnacji w kategoriach zimny-ciepły. Jak można to sprawdzić? Najprościej będzie przygotować dwie kartki papieru – różową, która odpowiada zimnym tonom oraz żółtą, która reprezentuje tony ciepłe. Przykładamy je do twarzy i określamy przy której kartce cera wygląda bardziej naturalnie. Następnym krokiem będzie sprawdzenie odcienia podkładu na skórze. Dobierając kolor najbardziej zbliżony do naszego odcienia skóry, należy nałożyć odrobinę podkładu na linię żuchwy. Nie powinno sprawdzać się koloru na dłoni, czy nadgarstku, ponieważ w tych miejscach skóra ma zupełnie inny odcień. W przypadku, gdy nie możemy zdecydować się na jeden z dwóch odcieni podkładu, zawsze warto wybrać ten jaśniejszy, nie ryzykujemy wówczas, że będzie on wyglądał nienaturalnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ