pierwsze oficjalne zdjęcia książęcej pary

Jak Książę Harry i Meghan Markle uczcili pamięć o księżnej Dianie?

Książę Harry w minioną sobotę ożenił się z aktorką Meghan Markle. To był dzień pełen emocji. Jednak para nie zapomniała o zmarłej mamie Harry’ego, księżnej Dianie. Jak małżonkowie uczcili o niej pamięć?

Jak Książę Harry i Meghan Markle uczcili pamięć o księżnej Dianie?

Goście weselni zostali poproszeni, by zamiast prezentów, wpłacili na rzecz fundacji, które były związane z działalnością charytatywną księżnej Diany. Wśród zaproszonych na ceremonię znalazła się rodzina mamy Harry’ego. Jej siostra Jane przeczytała fragmenty Ewangelii podczas mszy.

Warto zauważyć, że Meghan Markle miała bukiet ślubny, który składał się z ulubionych kwiatów księżnej Di.

Nie mógł sobie z tym poradzić

Księżna Diana zginęła w wypadku samochodowym 31 sierpnia 1997 roku. Książę Harry miał wtedy zaledwie 12 lat. Nastolatek nie mógł poradzić sobie ze śmiercią ukochanej mamy. Był bliski załamania nerwowego. Nie wiedział, jak uporządkować sobie wszystkiego w głowie. Uważał, że najlepszym rozwiązaniem będzie odrzucanie myśli o matce, dlatego zazwyczaj chował głowę w piasek.

„Moim sposobem na poradzenie sobie z tą sytuacją było chowanie głowy w piasek, odrzucenie jakiejkolwiek myśli o mojej mamie. Dlaczego miałoby mi to pomóc? To powodowałoby jedynie smutek, nie przywróciłoby jej życia. Emocjonalnie czułem się na zasadzie: dobra, nie pozwól, aby emocje były częścią czegokolwiek” – opowiadał książę Harry w rozmowie z brytyjskim dziennikiem „The Telegraph”.

Była potrzebna terapia

Książę zaczął korzystać z terapii. Przez wiele lat miał napady agresji, nie umiał poradzić sobie z emocjami. Okazało się, że jego brat, książę William, namówił Harry’ego na wizyty i terapeuty oraz treningi boksu, dzięki którym nauczył się, jak radzić sobie z napadami agresji. Książę przyznał, że czasami było o krok od pobicia kogoś, a w jego życiu panował chaos.

„Zacząłem od kilku rozmów i okazało się, że wszystkim tym napadom, całemu temu żalowi, których nigdy nie przepracowałem, musiałem stawić czoła. Poczułem, że rzeczywiście jest wiele rzeczy, z którymi muszę się uporać” – mówił książę Harry.

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/The Royal Family

ZOSTAW ODPOWIEDŹ