Jak dopasować moskitierę do okna lub drzwi balkonu?

Cóż, lato w Polsce wiąże się z dość sporą aktywnością owadów. Czasami utrapieniem są komary, innym razem muchy, które wlatują do domu. Bywają i sytuacje, gdy do środka dostanie się szerszeń, na którego szczególnie trzeba uważać. Czy można tego uniknąć? Tak! W niniejszym artykule podpowiemy, jak dopasować moskitierę do okna. Wspomnimy też, czym się kierować podczas kupowania moskitiery.

Tanie moskitiery okienne

Porządna moskitiera na okno nie musi być droga. Systemy tego typu w rozsądnych cenach są dostępne na stronie https://familyrollo.pl/moskitiery. Warto tam zajrzeć i zobaczyć na własne oczy, ile kosztuje dobra moskitiera rolowana lub ta przeznaczona do drzwi balkonowych. W każdym razie wybór produktu powinien iść w parze z pomiarem okna. Warto pamiętać, że moskitiery na wymiar sprawdzą się doskonale, o ile dobrze się je dopasuje. W innym wypadku powstanie dość spory problem. Dlatego należy w pierwszej kolejności określić rodzaj produktu, który nas interesuje.

Od tego naprawdę sporo zależy. Moskitiera harmonijkowa to w końcu zupełnie inny system niż moskitiera ramkowa na przykład. W drugim wypadku należy dokładnie zmierzyć światło ramy okiennej, czyli przestrzeń pomiędzy wewnętrznymi krawędziami. Ważne: jeśli skrzydło okna ma wystający okapnik, nie będzie można przeprowadzić montażu moskitiery. Pamiętać trzeba również o tym, że moskitiery okienne ramkowe będą o 24 mm wyższe i szersze w stosunku do pomiaru.

Moskitiera na drzwi balkonowe

Gdy upał daje się we znaki, dobrze jest otworzyć balkon. Dobrze jest również zamontować moskitiery drzwiowe, które przepuszczą świeże powietrze do środka, zatrzymując jednocześnie owady. Drzwi okienne też trzeba dobrze zmierzyć, zanim zamówi się wybrany produkt. Pomiar wysokości to nie jest problem. Pojawia się on zwykle wtedy, gdy trzeba zmierzyć szerokość. Trzeba bowiem pamiętać, że z jednej strony będą zawiasy (20 mm), a z drugiej znajdzie się magnes (13 mm). Do tego moskitiera balkonowa powinna zachodzić na ramę drzwi minimum 10 mm z każdej strony. Oznacza to, że podczas mierzenia należy dodać po 20 mm do szerokości ramy, jak i jej wysokości.

Jak wybrać moskitierę?

Jeśli chodzi o wybór moskitiery, należy przede wszystkim ocenić własne potrzeby. Wspomniana wyżej moskitiera na drzwi balkonowe dobrze sprawdzi się również w przypadku drzwi wewnętrznych, które łączą przedsionek z holem w domu. W końcu od czasu do czasu trzeba otworzyć główne drzwi wejściowe, aby przewietrzyć dom, prawda? W takiej sytuacji powinno się wziąć pod uwagę również estetykę poszczególnych elementów. Dobrze jest, gdy zarówno moskitiery ramkowe na okna, jak i te balkonowe, pasują do reszty budynku.

Na szczęście produkowane dziś moskitiery występują w wielu kolorach. Ma to tym większe znaczenie, kiedy na oknach znajdują się rolety zewnętrzne. Można wówczas dopasować kolory albo stworzyć efekt kontrastu, co w wielu przypadkach okazuje się bardzo estetycznym rozwiązaniem. Wybór moskitiery dotyczy także koloru siatki ochronnej. Wykonana jest z włókna szklanego, co zapewnia jej wytrzymałość mechaniczną oraz ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Całość powinna stanowić spójną kompozycję.

Powyższe to tylko wstęp do tego, jak dopasować moskitierę do okna. Tak naprawdę każdy rodzaj systemu wiąże się z innymi detalami. Nie powinno się o nich zapominać. A gdzie znajdują się szczegółowe instrukcje? Jak zamontować moskitierę okienną w domu? Wszystkie informacje znajdują się na stronie familyrollo.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ