Jak dobierać perfumy?

Marylin Monroe mawiała, że do łóżka nie zakłada nic, oprócz perfum. Mogą być uwodzicielskie, delikatne, zniewalające. Mogą poprawiać nastrój i sprawić, że poczujemy się odważne i seksowne. Jak je zatem wybrać? Znalezienie idealnego zapachu wcale nie jest łatwe.

www.beautiful-solutions.co.uk 

Wodzą na pokuszenie

Perfumy uwodzą nas nie tylko zapachem, ale także reklamą czy chociażby wyglądem buteleczki. Podobnie jednak jak w przypadku książki, której nie ocenia się po okładce, także i perfum nie warto kupować tylko dlatego, że mają śliczną buteleczkę. To samo dotyczy zapachu, który poczujemy u koleżanki. Perfumy, które tak pięknie pachniały, na naszej skórze mogą się zachować zupełnie inaczej. Każda z nas ma bowiem inny zapach, z którym perfumy zmieszają się na skórze i będą inaczej pachnieć. Jednym słowem – nie kupuj nigdy perfum w ciemno, sugerując się opinią koleżanki czy chwytami reklamowymi.

 

Jakiego zapachu szukasz?

Przed wybraniem się do sklepu po perfumy warto najpierw się zastanowić, jakiego mniej więcej zapachu szukamy. Czy potrzebujemy perfum na wieczór, czy na co dzień do pracy? Na jaką porę roku? Czy wolimy zapachy delikatne, kwiatowe, a może ostre, z wyrazistymi nutami? I trzeba też pamiętać o przedziale cenowym – perfumy nie należą do najtańszych towarów w ogóle, ale znajdziemy wśród nich zarówno te tańsze, jak i horrendalnie drogie. Aby się nie rozczarować, zwracajmy uwagę na ceny i sprawdzajmy tylko te produkty, na które możemy sobie cenowo pozwolić.

 

Perfumowe zakupy

Na wybranie odpowiedniego zakupu trzeba poświęcić chwilę czasu, nie warto kupować perfum na szybko i w biegu. Do perfumerii najlepiej wybrać się do południa lub rano, kiedy nasze zmysły są jeszcze wypoczęte. Perfumy powinno się testować na nadgarstku – skraplamy przegub dłoni i odczekujemy chwilę. Podczas jednych zakupów możemy wypróbować maksymalnie trzy zapachy – gdy będziemy uparcie próbować co i rusz nowe perfumy, to nasze zmysły po prostu się zmęczą i „nie odczytają” poprawnie poszczególnych zapachów.

 

Dobierz perfumy do osobowości

Odpowiednio dobrane perfumy potrafią poprawić nastrój, dodać odwagi czy seksapilu. Dlatego warto mieć pod ręką przynajmniej dwa zapachy – jeden na co dzień, a drugi – mocniejszy i bardziej wyrazisty na wieczór. Delikatniejsze, kwiatowe wonie wybiorą zapewne delikatne Panie, kochające romantyczne klimaty. Zaś te mocniejsze, o wyrazistym zapachu przeznaczone są dla Pań z temperamentem. W sklepie znajdziemy dużo różnych możliwości, więc na pewno wybierzecie coś dopasowanego do Was i Waszego stylu bycia.

 

Agnieszka Głośniewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ