Wypromuj swój Instagram

Chcesz założyć Instagrama, ale nie wiesz od czego zacząć? Masz już swój profil, jednak nie cieszy się on oczekiwaną przez Ciebie popularnością? Poniżej prezentujemy sprawdzone metody na zwiększenie popularności Twojego instagramowego konta.

Źródło: pixabay.com

Określ swój target

Pierwszym etapem Twojej przygody z Instagramem będzie ustalenie grupy odbiorów zamieszczanych przez Ciebie zdjęć. Poważnie zastanów się nad tym, do kogo chcesz trafić. Instagram nie znosi chaosu, dlatego najlepiej, jeżeli sprecyzujesz przedział wiekowy, gust oraz styl życia swoich potencjalnych obserwatorów.

Ustal motyw przewodni

Bardzo ważne jest to, aby prowadzone przez Ciebie konto było zgodne z Twoimi zainteresowaniami. Interesujesz się modą? To świetnie! Wykorzystaj to, dzieląc się fotografiami swoich stylizacji. Lubisz gotować? Dodawaj zdjęcia przygotowanych przez siebie potraw. Kluczem do sukcesu jest autentyczność – nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Wirtualne kłamstwo wcześniej czy później wyjdzie na jaw.

Regularnie zamieszczaj zdjęcia

Instagramowi „fani” są niecierpliwi, dlatego nie pozwól, aby na zdjęcia czekali zbyt długo. Idealnym odstępem czasowym pomiędzy zamieszczaniem fotografii są dwa dni. Taka przerwa sprawi, że twoi followersi zdążą za tobą zatęsknić. Nie pozwól jednak by przerwa trwała zbyt długo. Postaraj się zamieszczać zdjęcia nie rzadziej niż raz w tygodniu – to absolutne minimum. W przeciwnym wypadku przygotuj się na utratę dotychczas zdobytych obserwatorów.

Hashtagi to klucz do sukcesu

Pamiętaj, by przy ich wyborze kierować się popularnością – im wyższa, tym więcej osób zobaczy zamieszczone przez Ciebie zdjęcie. Popularność hashtagów możesz sprawdzić, wpisując wybrany hashtag w instagramową wyszukiwarkę, która informuje o ilości użyć danego sformułowania.

Lokalizacja oraz odznaczenia

Jesteś właśnie w modnym miejscu i spotkałeś znaną osobę – nic prostszego, wystarczy, że do swojego zdjęcia dodasz lokalizację i odznaczenie, co z pewnością zostanie zauważone przez fanów danego miejsca czy osoby, a nikt tak jak oni,  nie potrafi odwdzięczyć się nowymi obserwacjami i like’ami.

Zadbaj o jakość zdjęć

Wymagania ciągle wzrastają również na Instagramie. Postaraj się, aby twoje zdjęcia były możliwie najwyższej jakości. Jeżeli o to nie zadbasz, nie licz na to, iż twoje fotografie polubi ktoś oprócz twojej mamy i grona najbliższych znajomych.

Wybierając swój awatar, postaw na minimalizm

Szukając zdjęcia profilowego, zwróć uwagę na jego małe rozmiary wyświetlające się innym użytkownikom. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się zdjęcia portretowe lub eksponujące jakiś detal. Masz ładne duże oczy lub usta, po prostu zrób im zdjęcie – niech staną się Twoją wizytówką.

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ