Hydrokolonoterapia – tak czy nie?

Diety coraz częściej wspomagane są zabiegami medycznymi. Przyśpieszają efekt odchudzania. Jednym z takich sposobów, z którego korzysta wiele osób, a w tym gwiazdy, jest hydrokolonoterapia. Zdania na temat jej bezpieczeństwa i skuteczności są podzielone. Sprawdźcie dlaczego.


24infohealth.com

Czym jest hydrokolonoterapia?

To zabieg oczyszczania jelita grubego za pomocą wody i specjalnie przystosowanego urządzenia. Do jelita grubego wprowadza się przefiltrowany i podgrzany płyn. Jego zadaniem jest pobudzenie perystaltyki jelit, co sprawia, że usunięte zostają nagromadzone złogi pokarmowe w postaci kamieni kałowych. Zabieg wykonywany jest pod kontrolą lekarza lub pielęgniarki, trwa około 45 minut.

Dla kogo?

Wskazania do zabiegu oczyszczenia jelita grubego to m.in. zaparcia, wzdęcia, infekcje pasożytnicze, nadkwasota, migreny, zaburzenia wchłaniania. Przeciwwskazania to z kolei m.in.: krwawienie z przewodu pokarmowego, przewlekłe zapalenie jelit, wrzody jelita, zaawansowana ciąża, ostra niewydolność serca, tętniaki, nadciśnienie tętnicze, przepuklina brzuszna, niewydolność nerek, marskość wątroby, anemia. Nie poddawaj się hydrokolonoterapii wyłącznie ze względu na odchudzanie.

Głosy na nie

Skutki uboczne hydrokolonoterapii mogą objawiać się w postaci skurczów, wzdęć, nudności, wymiotów oraz niewydolność nerek – stan, w którym nerki nie filtrują odpowiednich ilości toksyn oraz odpadów z krwi. Według naukowców, płukanie okrężnicy może doprowadzić nawet do tego, że organizm nie będzie produkował wystarczającej ilości nowych komórek, co może doprowadzić do toksyczności wątroby.

Argumenty zwolenników

Nieczyszczone jelito grube jest źródłem ogólnego zatrucia organizmu. Zabieg pomaga go oczyścić z toksyn, a to skutkuje poprawą samopoczucia, cery oraz ogólnego stanu zdrowia. Wielu celebrytów, zarówno na świecie jak i w Polsce, ceni sobie hydrokolonoterapie ze względu na jej zbawienny wpływ na utrzymanie zgrabnej sylwetki.


Karolina Bełkot

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ