hobbit1 - sporteuro

,,Hobbit” jednym z bardziej opłacalnych filmów

hobbit1 - sporteuroFilm Petera Jacksona „Hobbit” znalazł się wśród 15 najbardziej dochodowych filmów w historii kina. Nie pobił jednak ,,Powrotu króla”.

Najbardziej ,,Hobbit: Niezwykła podróż” wzbogacił się w Chinach. W ciągu 10 dni uzyskał tam aż 37,3 miliona dolarów. Ogólnie ze sprzedaży biletów na całym świecie zarobił do tej pory około 1,001 miliarda dolarów. Dla porównania ,,Władca Pierścieni: Powrót króla” uzyskał 1,12 mld dolarów.

Jednak Chiny nie są miejscem, w którym Peter Jackson odniósł największy sukces. W USA pierwsza część ,,Hobbita” zarobiła 301,1 mln dolarów. Dobry wynik film osiągnął również w Europie: w Niemczech 90 mln dol. , a później kolejno w Wielkiej Brytanii 84, Francji 45, Australii 44 i Rosji 43.hobbit - sporteuro

Do grupy najbardziej dochodowych filmów należą również m.in. ,,Mroczny Rycerz powstaje” ,,Avengers” ,Skyfall” – wszystkie ukazały się w kinach w 2012 roku. Do tego grona zalicza się także filmy z poprzednich lat, np. ,,Avatara”, ,,Titanica”, ,,Harrego Pottera: Insygnia śmierci cz.2”, ,,Transformers 3”, ,,Alicję w Krainie Czarów”.

Wszyscy fani Tolkiena muszą poczekać na drugą część trylogii ,,Hobbit: Samotna Góra” do grudnia tego roku. Natomiast ,,Hobbit: Tam i z powrotem” ukarze się w 2014 roku.

Aneta Maciejewska, fot. JesicaLR/wikipedia.pl/wikiars; Rudy Eats/wikipedia.pl/CC 2.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ