Tak wygląda hinduskie wesele za 74 miliony dolarów

Tak wygląda hinduskie wesele za 74 miliony dolarów

Od kilku dni obywatele Indii mówią tylko o wystawnym weselu córki Gali Janardhana Reddy’ego, na które polityk wydał 5 bilionów rupii, czyli 74 miliony dolarów.

hinduskie wesele

Jeden z najbogatszych ludzi w państwie dorobił się majątku w nielegalny i dość tajemniczy sposób. Za niepłacenie podatków w 2011 roku polityk poszedł do więzienia, z którego wyszedł 4 lata później.

Na pięciodniowe wesele córki Reddy’ego zaproszono 50 tysięcy gości. Wśród nich byli ważni politycy i największe gwiazdy Bollywood. O bezpieczeństwo dbało 3 tysiące ochroniarzy, a teren imprezy sprawdziła policja i psy tropiące.

Zaproszenie rozdawane gościom miały formę pozłacanych szkatułek z wyświetlaczem wideo, na którym odtwarzany był film z udziałem gwiazd Bollywood.

21-letnia panna młoda nosiła biżuterię za 13 milionów dolarów i kilka sukni, z których najdroższa kosztowała 2,5 miliona.

Rodzinną fortuną poszczycić mogą się także rodzice pana młodego, Rajeeva. Specjalnie na potrzeby wydarzenia, wybudowano dwa domy – jeden na podobieństwo domu panny młodej, a drugi wyglądający tak, jak rodzinna rezydencja pana młodego. Jakby tego było mało, transmisja z wesela była wyświetlana na wielkich telebimach.

Obywatele Indii, których średnia pensja wynosi 330 dolarów, są oburzeni tak dużą rozrzutnością polityka.  

z20987149QSlub-corki-Janardhana-Reddy-ego YouTUbe ABP News

youtube ABP News

youtube ABP News 2

___________                                                  

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ