gliński

Gliński grzmi: POLIN nie chciało konferencji o L. Kaczyńskim. Muzeum: nieprawda

Urzędujący dyrektor i twórca sukcesu muzeum POLIN Dariusz Stoła, mimo wygrania w konkursie, wciąż nie został zaakceptowany przez ministra kultury Piotra Glińskiego. W wywiadzie dla Radia Maryja polityk twierdzi, że to z powodu niechęci do zorganizowania panelu o Lechu Kaczyńskim. Okazuje się, że to nieprawda. 

Muzeum wydało oświadczenie:

“W związku z licznymi pytaniami mediów po wypowiedzi pana premiera prof. Piotra Glińskiego jakoby Muzeum POLIN odmówiło organizacji “międzynarodowej konferencji poświęconej ś.p. Lechowi Kaczyńskiemu” uprzejmie informujemy, że 4 lata temu przedstawiciel Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego wraz Panią Martą Kaczyńską zwrócili się do muzeum z propozycją zorganizowania konferencji pod roboczym tytułem “Lech Kaczyński a Izrael”.

Dyrektor muzeum przychylnie odniósł się do pomysłu takiej konferencji, ale poprosił wnioskodawców o znalezienie partnera merytorycznego (proponował m.in. instytucję akademicką czy Polski Instytut Spraw Miedzynarodowych), który zostałby współorganizatorem konferencji. Pomimo ponawianych pytań, nigdy nie otrzymaliśmy odpowiedzi na tę propozycję. 

Dyrektor Stola i inni przedstawiciele Muzeum wielokrotnie publicznie podkreślali wkład ś.p. Lecha Kaczyńskiego w utworzenie Muzeum POLIN. Jako prezydent stolicy, wraz z ówczesnym ministrem kultury i Stowarzyszeniem ŻIH, ś.p. Lech Kaczyński był w 2005 r. współzałożycielem naszej instytucji. Także później, wielokrotnie okazywał nam życzliwość i pomoc, współpracując z osobami z różnych środowisk, dla wspólnego dobra.”

Wydaje się więc, że przedłużający się wybór dyrektora muzeum ma mocne konotacje polityczne. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

668 More posts in Bez kategorii category
Recommended for you
“Big Brother 2”: Malwina chce opuścić program przez dziewczynę Wiktora?

Czy Malwina zrezygnuje z dalszego udziału z programu "Big Brother" przed samym finałem? Ostatnio uczestniczka...