gangster masa

Były gangster „Masa” poprowadzi program kulinarny w TVN?

„Masa”, były gangster mafii pruszkowskiej, a obecnie chroniony świadek koronny, pochwalił się na swoim funpagu na Facebooku, podpisaniem kontraktu ze stacją telewizyjną. „Masa” opublikował zdjęcie zestawu noży w stojaku z napisem „Master Chef. Gotuj z Masą”

– Specjalnie dla hejterów z życzeniami miłej niedzieli. Kontrakt podpisany! – napisał pod zdjęciem noży były gangster „Masa”.

Odważny krok TVN czy internetowy fake?

Program kulinarny z udziałem byłego gangstera z pewnością byłby fenomenem przyciągającym rzeszę widzów. Trudno jednak uwierzyć, że stacja odważyłaby się na taki krok. Jeszcze bardziej wątpliwe jest to, że chroniony gangster ryzykowałby życie, dla telewizyjnej sławy. Policja, która wkłada wiele wysiłku, by chronić jego obecną tożsamość, raczej nie zgodziłaby się, by gangster regularnie odwiedzał studio telewizyjne.

Nasze podejrzenia okazały się prawdziwe. Jak podaje „Pudelek”, osoba z PR-u stacji zdementowała plotki na ten temat. Jak się okazuje, komplet noży, to najprawdopodobniej jedynie prezent. Podobny kupić można na Allegro za około 320 zł.

Kim jest „Masa”?

Wbrew pozorom, udział „Masy w telewizyjnym show nie byłoby aż tak zaskakujący. Mimo że środowisko gangsterskie wciąż czyha na jego życie, świadek koronny chętnie udziela wywiadów i prowadzi funpage na Facebooku, gdzie aktywnie rozmawia z fanami w komentarzach.

Jarosław Sokołowski, pseudonim „Masa” to były gangster, a obecnie świadek koronny, który przed laty pełnił ważną pozycję w strukturze gangu pruszkowskiego. Jak przyznał przed kamerami „Alfabetu mafii” od 1994 roku był informatorem policji, której wyjawił wszystko co wiedział o przestępczym świecie.

Podczas głośnego procesu w 2002 roku, jego zeznania pozwoliły oskarżyć i skazać kilku mafijnych bossów, między innymi „Słowika”, „Maliznę” i „Parasola”. Podczas wystąpień twarz „Masy” zasłonięta jest kominiarką, a jego głos zostaje zniekształcony. Wraz z rodziną przebywa pod ochroną Centralnego Biura Śledczego Policji.

 W ostatnich latach ukazało się kilka książek, których treścią jest wywiad rzeka z byłym gangsterem. Masa. O kobietach polskiej mafii (2014), Masa. O pieniądzach polskiej mafii (2014)  i wydanej w 2015 Masa. O porachunkach polskiej mafii.  Wszystkie autorstwa Artura Górskiego.

Gangster chętnie chwali się swoją przeszłością i doradza policji, nie wykluczone, że chętnie stał by się bohaterem programu TVN. Jak na razie nic nie wskazuje jednak na to, by program „Gotuj z „Masą””, miał szansę kiedykolwiek zostać wyemitowany

Fot. YouTube MAfia to nie tylko Pruszków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ