Fryzury na letni sezon

warkocz - sporteuroCo roku na wakacje inwestuję w najnowsze przybory do czesania włosów i śledzę tutoriale fryzjerskie. Okazuje się, że letnie fryzury są piękne i niebywale kobiece. A robienie może być dobrą zabawą i daje dużą satysfakcję, kiedy spojrzymy w lustro. Jakie fryzury dobrze sprawdzają się w wakacje, a jakie lepiej zachować na zimę?

W trakcie letnich upałów dobrze sprawdzają się i zarazem kobieco wyglądają – warkocze w każdej postaci. Warkocz klasyczny, dobierany, opaska z warkocza, koczek z warkoczyków, warkoczyki na całej głowie, kłos. Jednym słowem wszystko, co tylko dopuszcza wyobraźnia! Plusem takich fryzur jest to, że są trwałe. Najlepiej nie ściągać ich mocno, tylko tworzyć luźny splot, fryzura w ten sposób nada naszemu wyglądowi romantyzmu. Poza tym włosy nie będą się szybko przetłuszczać. Na wakacje świetnie sprawdza się także wplatanie we włosy dodatków. Mogą to być zarówno kwiaty, jak i wstążki, wówczas włosy dzielimy na trzy pasma, a trzecie jest razem ze wstążką. Jeśli ta wersja jest zbyt skomplikowana, można po prostu ładną wstążeczką związać gotowy warkocz.

Kiedy jest gorąco, dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju koki. Kok hiszpański z boku głowy, szybka cebulka, do której potrzeba jedynie gumki, kok skarpetkowy, koczek japoński nieco przekrzywiony, kokardka z włosów i wszelkie koki zkok - sporteuro warkoczy oraz kok grecki, do którego potrzebujemy paru wsuwek i lekkiego tapiru. Są to fryzury, nie wymagające wielkich umiejętności. Zazwyczaj, aby powtórzyć ją w domu, wystarczy spojrzeć na zdjęcie z gotową fryzurą. Do wszystkich potrzebne są gumki do włosów. Wsuwki zaś przydatne będą przy robieniu koków skarpetkowego, japońskiego, greckiego i koczka z warkoczy Nieodzownym elementem wakacyjnych fryzur są dodatki – duże i małe kwiaty, koraliki, kolorowe wielkie gumki, spinki, motylki – wszystko, ale to dosłownie wszystko, co Wam się spodoba i uda się wpiąć we włosy.

Wakacje to czas, w którym wykazujemy się odwagą. Robimy często rzeczy szalone, na które nie zdecydowalibyśmy się „normalnie”. To samo obowiązuje w modzie na fryzury. Zawsze z początkiem lata zaczyna się sezon na… Zmiany! Podstawową zasadą wyznaczającą wakacyjne trendy jest to, aby robić coś, czego do tej pory jeszcze się nie było. W każdym upięciu, każdej nowej fryzurze mamy czuć się swobodnie, doskonale, kobieco, pięknie. Nie zapomnij zrobić sobie zdjęcia w każdej!

Paulina Cygańska, fot. likely.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ