Film o zespole Kazika Staszewskiego już w listopadzie. Zobacz oficjalny zwiastun

“Zostałem muzykiem i nie ma innej alternatywy” – mówi Kazik Staszewski w produkcji “Kult. Film”. Zdjęcia do tego wyjątkowego filmu trwały prawie sześć lat. Do kin w całej Polsce trafi 22 listopada.

„Kult. Film” zawiera wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały z życia legendarnego zespołu Kult oraz samego Kazika Staszewskiego. To produkcja o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć. Kamera towarzyszyła muzykom podczas trasy koncertowej oraz w życiu codziennym, pokazując fenomen grupy i jej niespotykanej więzi z fanami.

“To nie jest film o historii zespołu. Przyglądamy się bohaterom w taki sposób, by można się do nich zbliżyć. Tak blisko nie był nikt” – napisali organizatorzy festiwalu.

Zdjęcia do filmu były realizowane w latach 2013-2019. Zostały uzupełnione o materiały archiwalne, również te należące do członków zespołu.

“Nigdy nie spodziewałem się, że zespół Kult będzie trwał tyle lat”

Nigdy nie spodziewałem się, że zespół Kult będzie trwał tyle lat” – w filmie słyszymy słowa Irka Wiereńskiego.

Grupa została założona w 1982 roku przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę. Przez 37 lat istnienia zgromadziła wokół siebie wiernych fanów. Ta więź działa w dwie strony – muzycy zawsze podkreślają, że istnieją dzięki publice. Chętnie angażują się w akcje charytatywne – najbliższy koncert dla fanki, która potrzebuje wsparcia, już 4 listopada w Tarnowie.

Premiera produkcji „Kult. Film” odbędzie się już 14 października w ramach pokazu konkursowego 35. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Gośćmi pokazu będzie reżyserka Olga Bieniek i Kazik Staszewski.

Zobacz również:

Bilety na jedyny koncert Pezeta wyprzedane w 15 minut

Źródło: natemat / Fot. kadr z wideo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5204 More posts in Newsy category
Recommended for you
sołdek gdansk
Tu żyje się najlepiej. Gdańsk, Gdynia i Sopot w czołówkach rankingów dobrych miejsc do życia

W opublikowanym właśnie raporcie LivCom Awards Gdynia zajęła trzecie miejsce na świecie spośród miast najlepszych...