Fashion Week Poland – pokazów dzień pierwszy

Pierwszy pokazowy dzień tegorocznej, 9. już edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland za nami. Mieliśmy okazję zobaczyć kolekcje kilku polskich i zagranicznych marek. Dla tych, którzy do Łodzi się nie wybrali, prezentujemy naszą (lekko subiektywną) ocenę czwartkowych pokazów.

LABEL2

Surowość faktur i kolorów w połączeniu z nowoczesnym, oversize’owym krojem. Label2 to Bośniacko Serbski duet tworzony przez Andree Popovic i Alena Pinku. Biel, czerń i beż. Prześwity, symetria i odkryte brzuchy. Krój przyciąga uwagę, a kolorystyczny i materiałowy minimalizm łagodzi efekt. W efekcie kolekcja wygląda bardzo nowocześnie, a jednocześnie możliwie do noszenia na co dzień. Jeden z najlepszych pokazów tego wieczora.

label2 1 sporteuro

label2 2 sporteuro

label2 3 sporteuro

SOWIK MATYGA

Martyna Sowik i Mila Matyga, to studentki trzeciego roku ASP Łódź na kierunku: Projektowanie Ubioru. Projektantki, którym talentu odmówić nie można, zapowiadały swoją kolekcję, jako hybrydę wielu zjawisk przyszłości. Ja tu przyszłości jednak nie widzę, ale może w roku 2026, który jest nazwą kolekcji, aż tak futurystyczny nie będzie. Plus za różnorodność.

SOWIK MATYGA 1 sporteuro

SOWIK MATYGA 2 sporteuro

SOWIK MATYGA 3 sporteuro

MALGRAU

Kolekcja momentami kobieca, momentami dziewczęca. Piękne, wyraziste spódnice. Zwiewna, wygodna elegancja. Marka Malgrau skierowana jest do niezależnych kobiet szukających rozwiązań na każdą okazję. Cel zdecydowanie osiągnięty. Minusem kolekcji są wyraźnie poszerzające spodnie. Nie wyobrażam sobie jak źle muszą wyglądać na „normalnej” kobiecie, jeżeli nieproporcjonalnie powiększają modelkę.

MALGRAU 1 sporteuro

MALGRAU 2 sporteuro

MALGRAU 3 sporteuro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ