Ewa Minge tworzy „Dom Życia”! Czy zaangażuje w projekt Leonarda di Caprio?

Znana projektantka Ewa Minge pod koniec maja tego roku planuje otworzyć „Dom Życia”, który będzie mieścił się w Zielonej Górze. Projektantka tłumaczy, że będzie to miejsce, w którym osoby zmagające się z ciężkimi chorobami otrzymają należyte wsparcie w walce z cierpieniem.

Ważna sesja Rady Miasta

Na wtorkowej sesji Rady Miasta Ewa Minge przedstawiła swoje plany dotyczące rozwoju „Domu Życia” w Zielonej Górze. Projektantka chciała, aby osoby zmagające się z nowotworem oraz innymi poważnymi chorobami wreszcie znalazły miejsce, w którym nie tylko pokażą wyniki badań lekarskich, ale także będą mogły liczyć na porady prawne oraz wsparcie psychiczne. Minge przekonywała, aby radni na ten cel przydzielili jej lokal bez procedury przetargowej. Należy on do miasta, sąsiaduje z ratuszem i liczy 400 metrów kwadratowych. Radni przystali na tę prośbę. Dom Życia ma być prowadzony przez Fundację „Black Butterflies”, której założycielką jest właśnie Ewa Minge.

Trzepot skrzydeł

Projektantka wie, jak ważna w takiej sytuacji jest kompleksowa pomoc, gdyż sama zachorowała na nowotwór. Na szczęście walkę z chorobą wygrała. Minge wierzy, że „czasem małe wydarzenie może zmienić losy świata. Nawet trzepot skrzydeł motyla może wywołać tornado na drugim krańcu ziemi”, dlatego postanowiła z całych sił pomagać innym chorym. Obietnicy dotrzymała, gdyż założyła fundację „Black Butterflies”, której głównym celem jest prowadzenie domu alternatywnego do hospicjum oraz poddawanie chorych artterapii i aktywowanie do życia. Minge bardzo chciałaby, aby pacjenci nie tylko uczestniczyli w roli widza w różnych wydarzeniach kulturalnych, ale także je współtworzyli oraz brali czynny udział w ich rozwoju. Z fundacją współpracują również polskie gwiazdy m.in. Margaret czy Beata Kozidrak. Podobno Ewa Minge w tej sprawie kontaktuje się też z samym Leonardo di Caprio! Życzymy udanych rozmów!

Wielka szansa!

Projektantka wielką szansę upatruje w Domu Życia, który już pod koniec maja ma zostać otworzony. Na profilu fundacji możemy przeczytać: Jest mi bardzo miło poinformować, że moje wolne w długi weekend majowy poświęcam na przeprowadzkę i zagospodarowywanie Domu Życie”.

W takim razie nasza redakcja życzy bardzo udanej i owocnej majówki! Pozdrawiamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ