Słaby wynik Polski na Eurowizji

Eurowizja 2018: Dzisiaj drugi półfinał. Jakie szanse ma Polska?

Już dzisiaj odbędzie się drugi półfinał 63. Konkurs Piosenki Eurowizji w Lizbonie. W rywalizacji bierze udział 18 krajów. Polskę będzie reprezentował polski DJ i producent Gromee wraz ze szwedzkim wokalistą Lukasem Meijerem. Duet wykona utwór „Light Me Up”. Czy ich piosenkę po raz kolejny usłyszymy w finale? Okaże się już wieczorem!

Eurowizja 2018: Dzisiaj drugi półfinał. Jakie szanse ma Polska?

Pierwsze kłopoty

Reprezentanci Polski już od kilkunastu dni są w Lizbonie, Jednak na samym początku nie ominęła ich smutna niespodzianka. Bagaż Lukasa Meijera zaginął podczas lotu do Lizbony. W walizce były leki, biżuteria, ale również kostiumy sceniczne, dlatego muzycy na pierwszej próbie zdecydowali się występ w strojach codziennych. Na szczęście bagaż Lukasa później odnalazł się i dalej już wszystko poszło zgodnie z planem.   

„Lukas Meijer, który wraz z Gromee’em reprezentuje w tym roku Polskę na Eurowizji, stracił swój bagaż. Jego walizki zostały zagubione podczas podróży wokalisty liniami Tap Portugal ze Sztokholmu do Lizbony. Bagaż zawierał nie tylko ubrania, ale również biżuterię, leki i kostiumy sceniczne. Nie wiadomo kiedy artysta odzyska bagaże. Przedstawiciele Tap Portugal nie wiedzą, gdzie obecnie znajduje się bagaż. Bagaż straciła również Mahan Moin, która miała wystąpić na scenie i zaśpiewać chórki” – napisał Mateusz Grzesiński, szef polskiej delegacji na Eurowizję.

Muszę robić to, co potrafię najlepiej

Utwór „Light Me Up” nie jest faworytem bukmacherów. Prawdopodobnie reprezentanci Polski wywalczą występ w finale, jednak zajmą na nim dopiero 26 miejsce. Jak Andrzej Gromala komentuje rankingi?

„Nie chcę komentować. Jestem człowiekiem pracy, a spekulacje i wywody zostawiam innym. Chciałbym oczywiście sprawić niespodziankę i zająć dobre miejsce, żeby ci bukmacherzy mogli się jakoś zdziwić, nie mam jednak na to wpływu. Muszę, jak cały mój team, robić to, co potrafię najlepiej. Ja wspieram ich, a oni mnie. Co mnie najbardziej cieszy, to to, że w Portugalii tyle się uśmiechamy – nie tylko dlatego, że mamy pogodną i wesołą piosenkę. Ja też trochę tego od ludzi wymagam, żeby myśleli o życiu pozytywnie. Na szczęście udało mi się zebrać wokół siebie grupę takich osób” – mówił Andrzej Gromala w rozmowie z Onetem.

Trzymacie kciuki za reprezentantów Polski?

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/GROMEE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ