Kasia Moś reprezentantką Polski na Eurowizję 2017! Posłuchaj jej piosenki

Kasia Moś będzie reprezentowała Polskę na Eurowizji 2017! W sobotę odbyły się krajowe eliminacje do największego festiwalu muzyki europejskiej. Spośród 10 kandydatów widzowie i jurorzy wyłonili jednego reprezentanta, który pojedzie do Kijowa zaśpiewać w polskich barwach.

W preselekcjach widzowie mogli usłyszeć dziesięcioro polskich artystów, którzy wyrazili chęć pojechania na Eurowizję i w tym celu nagrali piosenki. Przypomnijmy, że muszą one spełniać pewne wymagania. Przede wszystkim nie powinny przekraczać trzech minut i najlepiej, aby były po angielsku. Sobotnią galę poprowadził standardowo Artur Orzech.

Na scenie zaprezentowali się Rafał Brzozowski, Kasia Moś, Lanberry, Carmell, Olaf Bressa, Isabell Otrębus, Paulla, Agata Nizińska, Aneta Sablik i Martin Fitch. Widzowie mieli nie lada wyzwanie. Przez cały czas trwania koncertów mogli wysyłać smsy na swoich faworytów. W międzyczasie występy oceniali jurorzy, którzy nie mogli się ze sobą konsultować. Ich oceny zostały wyświetlone dopiero na sam koniec. Zdaniem Marii Sadowskiej, Alicji Węgorzewskiej, Roberta Janowskiego, Włodka Pawlika i Krzesimira Dębskiego najlepiej wypadła Kasia Moś, która zdobyła maksymalną ilość punktów od jurorów.

Widzowie z kolei najwięcej głosów przyznali Carmell, córce Ewie Kasprzyk, a drugie miejsce Katarzynie Moś i jej piosence „Flashlight”. Trzecie miejsce w głosowaniu widzów zajął Rafał Brzozowski. Na samym końcu zsumowano punkty przyznane przez jurorów i widzów, dzięki czemu zwyciężyła Kasia Moś i to ona zaśpiewa w Kijowie jako reprezentantka Polski.

Imprezę uświetnili również Doda i Michał Szpak. Rabczewska na scenie wykonała największe przeboje eurowizyjne i swój singiel „Kopiuj wklej”. Z kolei Michał Szpak przypomniał utwór, z którym zajął 8 miejsce podczas Eurowizji 2016 – „Color of your life”.

Eurowizja 2017 – kiedy i gdzie?

Pierwszy półfinał konkursu Eurowizji odbędzie się 9 maja, drugi dwa dni później – 11 maja. Wielki finał z kolei odbędzie się 13 maja o godzinie 21.00 naszego czasu. Reprezentant Polski wystąpi w pierwszym półfinale, w jego drugiej części. Teraz przed Katarzyną Moś ciężka praca. Wybranie sukienek na występ, a przede wszystkim promocja swojej piosenki w innych krajach, które startują w Eurowizji. Posłuchajcie jej piosenki! Czy ma szansę wygrać Eurowizję 2017?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ