Elijah Wood o pedofilii w Hollywood: To powszechny problem

Gwiazdor, który zasłynął rolą we Władcy Pierścieni, swoją karierę rozpoczynał już w wieku 8 lat. Wood przyznaje, że problem pedofilii w Hollywood jest niestety bardzo powszechny. W wywiadzie dla Sunday Times aktor powiedział, że jako dziecko był na szczęście chroniony przez matkę i nigdy nie brał udziału w organizowanych imprezach, podczas których często dochodziło do nadużyć na tle seksualnym.

Fot. Elijah Wood/ InstagramAktor, który zagrał Frodo Bagginsa uważa, że nieletni aktorzy wciąż są w niebezpieczeństwie. Zdaniem Wood’a dzieci stojące u progu kariery w Hollywood są jeszcze niewinne, nie znają życia, ale bardzo chcą odnieść sukces. Dlatego niektórzy postrzegają ich jako swoje ofiary.

– Najbardziej w tej sytuacji denerwuje mnie fakt, że ofiary nie mogą mówić tak głośno, jak ludzie u władzy – wyznaje aktor.

Podczas wywiadu dla The Sunday Times, Wood wspominał również sprawę Jimmy’ego Savile, brytyjskiego artysty, który na przestrzeni 5 lat wykorzystał seksualnie dziesiątki ofiar. Mężczyzna otrzymał nawet tytuł szlachecki od królowej i aż do śmierci wszystkie zarzuty przeciw niemu były tuszowane. W ciągu ostatnich 10 lat, kilka wpływowych i bogatych ludzi z Hollywood zostało skazanych za molestowanie nieletnich. Po krótkim czasie osoby te wyszły z więzienia, wróciły do branży i nadal pracują z dziećmi.

Wood swoje bezpieczeństwo zawdzięczał matce, która zabraniała mu brać udział w zorganizowanych imprezach. Pomimo że sam nie doświadczył molestowania jest przekonany, że problem nadal istnieje, a wszystko jest tak zorganizowane, aby prawda nie wyszła na jaw.

Zarzuty stawiane przez Wood’a potwierdza rónież Corey Feldman, który przed laty był słynnym dziecięcym aktorem.

– Problemem numer jeden w Hollywood jest i zawsze będzie pedofilia – powiedział w wywiadzie Feldman.  

W swojej książce aktor wspomina, jak inny dziecięcy aktor, Corey Haim w wieku 14 lat był molestowany na planie filmu „Lucas”.  Dorosły mężczyzna przekonywał go wtedy, że stosunki seksualne między starszymi mężczyznami i dziećmi są całkowicie normalne. 

4 lata temu w brytyjskim magazynie Feldman przyznał także, że starsi mężczyźni 'krążyli wokół niego jak sępy’. Aktor miał przez to problemy z narkotykami, alkoholem i zdrowiem psychicznym.

_____________________________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszegosklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ