Drzewo podbiło Instagram. Ma już 15 milionów polubień

Drzewo na Instagramie dołączyło do grona trzech najbardziej lubianych zdjęć serwisu. Dlaczego prosta grafika firmy odzieżowej stała się tak popularna?

Drzewo znalazło się na instagramowej grafice firmy odzieżowej Tentree. Prosta grafika opatrzona napisem, przebojem podbiła portal społecznościowy i zebrała ponad 15 milionów polubień i 76,2 komentarzy. Te liczby ciągle rosną! Obecnie zdjęcie na serwisie jest numerem trzy, jeśli chodzi o ilość polubień. Obecnie więcej polubień mają jedynie zdjęcia rekordowego jajka oraz córki Kylie Jenner.

Firma Tentree, która stoi za zdjęciem drzewa zajmuje się produkcją ekologicznej odzieży. Materiały na ubrania są pozyskiwane z recyklingu, a za każdy zakupiony u nich produkt, firma sadzi trzy drzewa w jednym z dwudziestu krajów, w jakich działa.

https://www.instagram.com/p/Bwjpxgph9DE/

Drzewo podbiło Instagram. Co stoi za jego fenomenem?

Post z grafiką drzewa opublikowany 22 kwietnia został opatrzony opisem-deklaracją, że za 5 milionów polubień, firma posadzi w Indonezji 500 tysięcy drzew. 

Reakcja internautów przerosła najśmielsze oczekiwania wstawiających post. Zdjęcie osiągnęło wynik ponad 15 milionów polubień, więc firma Tentree poszerzyła całą akcję. Jako nowy próg polubień założono 20 milionów – kiedy ta liczba zostanie osiągnięta, firma odzieżowa zobowiąże się do posadzenia miliona drzew.

Ponadto, założono dodatkowe progi polubień, o których napisano, że nie są „odblokowane”. Jeśli użytkownicy osiągną próg 20 milionów kliknięć, odblokuje się zobowiązanie, która firma złoży przy osiągnięciu 50 milionów polubień. Ostatecznym punktem ma być próg 100 milionów kliknięć.

https://www.instagram.com/p/Bw-wUcbpAcv/

Marka która chce być ekologiczna

Firma zamieściła również krótki film z ilością drzew, jaka została wycięta od momentu polubienia tego zdjęcia. Liczby mogą przyprawić o zawrót głowy. Tentree na swoim Instagramie zamieszcza również inne posty dotyczącej wycinki drzew na śmiecie. Firma deklaruje, że zasadziła już 30 milionów drzew w krajach takich jak Nepal, Senegal, Madagaskar, Indonezja, Haiti, USA czy Kanada. Celem Tentree jest posadzenie do 2030 roku jednego biliona drzew, aby zostać najbardziej proekologiczną firmą na świecie.

Jak informuje WWF (World Wide Fund for Nature) z powodu zapotrzebowania na drewno, rocznie wycinane jest od 12 do 15 milionów hektarów lasów. Skutkiem wylesienia jest utrata bioróżnorodności, co grozi wyginięciu wielu gatunkom – szczególnie w lasach tropikalnych. Na liście zagrożonych przez wylesienie gatunków są choćby orangutany.

Zobacz również:

fot. instagram.com/tentree

ZOSTAW ODPOWIEDŹ