Domowe sposoby na opuchnięte oczy

ogorek1Zmęczenie i obrzęk oczu to zmora wielu kobiet. Nawet porządne wysypianie się nie zawsze niweluje problem. Powodów opuchlizny jest wiele – brak snu, stres, nieprawidłowa dieta: duża ilość soli w diecie zatrzymuje wodę w organizmie i może wpływać na pojawianie się worków pod oczami. Używki, takie jak alkohol i papierosy także mogą utrudniać przepływ limfy, co zwiększa opuchliznę. Niestety, nawet kiedy dbamy o higienę snu i zdrowy tryb życia, wciąż jesteśmy narażone na tę dolegliwość. Może pojawić się z wiekiem, kiedy zmniejsza się napięcie mięśnia okrężnego oka. Towarzyszy również niektórym chorobom – alergii, niewydolności nerek, problemom z krążeniem krwi.

Podczas gdy cienie możemy korygować korektorem, czy rozświetlającym flamastrem, opuchniętą wokół oczu skórę trudno ukryć pod makijażem. Worki dodają lat i sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną. Na szczęście jest kilka sposobów, żeby poradzić sobie z nimi zanim wyjdziesz z domu.

Niezawodne okłady z plasterków świeżego ogórka

Zimne plasterki ogórka świetnie likwidują opuchliznę i cienie pod oczami. Dodatkowo ogórek posiada właściwości ściągające, nawilżające i oczyszczające, dlatego wiele kremów do okolic oczu posiada ekstrakty ogórkowe. Schłodzone warzywo pokrój na cienkie plastry i połóż na powiekach. Kiedy plastry się ogrzeją, zmień je na nowe. Wymiennie możesz stosować również plastry awokado. Po takim zabiegu skóra pod oczami będzie odżywiona, a opuchlizna zniknie. Jeśli masz nieco więcej czasu, możesz wycisnąć sok z ogórka i zanurzyć w nim dwa waciki. Taki zimny kompres trzymaj pod oczami przez 15 minut, a następnie opłucz twarz wodą.

Okłady z surowego ziemniaka

Ziemniak pomoże szybko pozbyć się obrzęku i ciemnych cieni. Możesz zetrzeć go na tarce, a schłodzoną w lodówce pastę nałożyć bezpośrednio na powieki. Taka maseczka doskonale poprawia koloryt skóry, więc nie bój się rozłożyć jej na twarzy. Innym sposobem jest zrobienie okładu z plasterków: pokrój surowego ziemniaka na cienkie talarki, przyłóż do powiek i odpręż się. Kiedy plasterki wyschną, wymień je na nowe.

Kompresy z czarnej herbaty

Zaparz kilka torebek czarnej herbaty, a w esencji zanurz waciki. Następnie odcedź je, ostudź i wstaw do lodówki aby je schłodzić. Możesz to samo zrobić w torebkami po herbacie – świetnie przydadzą się jako kompresy. Do tego okładu najlepiej sprawdzi się herbata czarna, ale możesz wykorzystać każdy gatunek herbaty, zadbaj jedynie, aby nie była aromatyzowana. Schłodzone okłady trzymaj na powiekach przez 15 minut. Taki kompres przyniesie ulgę zmęczonym, podrażnionym oczom. Jeśli nie masz czasu na studzenie wacików, wypróbuj ciepły okład.

Masaż kostką lodu

Wyjętą z zamrażalnika kostkę owiń w gazę, a następnie delikatnie masuj okrężnymi ruchami skórę wokół oczu, kierując się od nosa ku skroniom. Niska temperatura sprawi, że naczynka skurczą się, a opuchlizna zniknie. Zamiast wody możesz zamrozić esencję herbaty, co dodatkowo zwiększy efekt i odżywi delikatną skórę pod oczami.

Przykładanie zimnej łyżeczki

Jeśli nie dysponujesz produktami, z których mogłabyś zrobić okłady lub brakuje Ci czasu na przygotowanie, możesz użyć łyżeczki od herbaty. Do zamrażalnika włóż łyżeczkę, a następnie przyłóż schłodzoną pod oczy i na powieki.

Zofia Kwiatkowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ