Dominikanie otwierają „katolickiego Netflixa”

Dominikanie z Łodzi opublikowali na YouTubie wideo, na którym zapowiadają otwarcie „katolickiego Netflixa”. Chodzi o nową odsłonę portalu dominikanie.pl, na którym ma się pojawić „nieskończona liczba materiałów wideo”.

Film pojawił się na popularnym kanale Langusta na palmie, prowadzonym przez o. Adama Szustaka.

– Od czterech miesięcy przygotowywaliśmy dla was nowe, świetne dzieło – mówi Szustak i pokazuje nowe studio, w którym zakonnicy nagrywają swoje filmy.

Jak widzimy na filmie, portal tworzą nie tylko Dominikanie, ale i świeccy pracownicy, dzięki czemu na platformie będzie można obejrzeć materiały zarówno dotyczące duchowości, jak i wychowania dzieci. Będą również programy dla najmłodszych i porady kulinarne.

„Najlepsza forma do głoszenia Słowa Bożego w dzisiejszym świecie”

– Chcemy rozwijać wyłącznie treści wideo, ponieważ odkrywamy, że to jest najlepsza forma do głoszenia Słowa Bożego w dzisiejszym świecie, najlepsza forma dostarczania katolikom dobrze zrealizowanej i nagranej duchowej strawy – mówi portalowi Stacja7.pl o. Adam Szustak. Dodaje, że do takiego rozwoju zobowiązała go poprzednia Kapituła zakonna, obradująca wczesną wiosną.

Bazą nowej platformy wideo będzie już istniejący portal Dominikanie.pl, jednak do obsługi realizacyjnej nowego przedsięwzięcia zostanie powołana specjalna fundacja. Nowy serwis ma się różnić rozmachem od tego, co dotychczas dominikanin ze współbraćmi realizowali w serwisie YouTube.

– Będą to nie tylko filmy z rozważaniami biblijnymi, jak dotychczas, ale również treści teologiczne – bo i takich braci mamy u siebie; treści liturgiczne a nawet specjalna sekcja dla dzieci, o którą wielu widzów mnie prosi – tłumaczy o. Szustak. Dodaje, że autorami tych filmów będą nie tylko inni dominikanie, ale również “inni, dobrzy twórcy”, na razie jednak nie ujawnia jacy.

Studio na warszawskim Żoliborzu

Studio, w którym znajdzie się główna siedziba portalu znajduje się na warszawskim Żoliborzu, w postindustrialnym budynku z loftami. Pierwsze prace mają rozpocząć się już w lipcu, aby Fundacja i realizacja nagrań mogła zacząć się we wrześniu.

Fundusze do zasilenia tej działalności mają pochodzić z datków widzów i sympatyków ojców dominikanów, a miejscem ich pozyskiwania pozostanie serwis Patronite. W ubiegłym roku, gdy we wrześniu o. Szustak poprosił o wsparcie poprzez ten serwis, bardzo szybko kwota, jaką wsparli go użytkownicy ustanowiła nowy rekord Patronite.

Nowa wersja portalu ruszy 6 stycznia.

fot. kadr z wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ