Dawid Ogrodnik zagra ks. Jana Kaczkowskiego

Powstanie film o księdzu Janie Kaczkowskim. W rolę duchownego wcieli się Dawid Ogrodnik.

„Nie trzeba być katolikiem, żeby być dobrym człowiekiem”

Ksiądz Jan Kaczkowski był twórcą Puckiego Hospicjum Domowego oraz Hospicjum św. o. Pio. Dał się także poznać jako autor i współautor wielu popularnych książek. To on powiedział, że „nie trzeba być katolikiem, żeby być dobrym człowiekiem” oraz, że „od wiary nie odcina się kuponów”. Autor słów „zamiast ciągle na coś czekać, zacznij żyć właśnie dziś. Jest o wiele później, niż ci się wydaje „.

W 2016 roku został ambasadorem zorganizowanych w Krakowie Światowych Dni Młodzieży. Za swoją działalność charytatywną był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i tytułem honorowego obywatela Pucka.

Zmarł w marcu 2016 roku po długiej chorobie. Duchowny przez kilka lat zmagał się z glejakiem – nowotworem ośrodkowego układu nerwowego.

Film fabularny o księdzu Kaczkowskim

Teraz East Studio oficjalnie potwierdziło, że powstaje film fabularny o księdzu Kaczkowskim. W rolę duchownego wcieli się Dawid Ogrodnik.

O filmie i swojej kolejnej roli opowiedział sam Dawid Ogrodnik z rozmowie z magazynem „Uroda życia”:

„Ksiądz Kaczkowski był fantastycznym człowiekiem, ale jak każdy miał też słabsze momenty i ciemniejsze strony. Chcę go pokazać z całą złożonością. Analiza tego, jak żyje się w tak wielkiej samotności, jak realizuje się swoje potrzeby, czy i jak rekompensowane jest życie w celibacie, gdzie przekierowuje się potrzebę posiadania dzieci, potrzebę bliskości, jest fascynująca”.

https://www.facebook.com/piotrzylkablog/photos/a.210993255731884/1417931351704729/?type=3

Aktor dodał, że właśnie dlatego, że produkcja porusza tyle ważnych tematów, potrzebuje rocznej przerwy.

Dla Ogrodnika to będzie kolejna rola w filmie biograficznym – w 2013 roku zagrał w „Chce się żyć”, inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami historii niepełnosprawnego Mateusza, a od 18 października w kinach będzie można oglądać nagrodzony na festiwalu w Gdyni film „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, opowieści o niewidomym pianiście i kompozytorze jazzowym Mieczysławie Koszu.

Zobacz również:

Źródło: Onet / Fot. twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ