Daniel Qczaj walczył z myślami samobójczymi. W tańcu też nie podda się tak łatwo!

Daniel Qczaj walczył z myślami samobójczymi. W tańcu też nie podda się tak łatwo!

Daniel Qczaj  jest jednym z uczestników „Tańca z gwiazdami”. Kulturysta wraz ze swoją taneczną partnerką, Pauliną Biernat,  wykonuje coraz bardziej skomplikowane układy, jednak nie wszyscy wiedzą, że we wczesnej młodości mężczyzna miał pod górkę. Z jakimi problemami się zmagał?

Daniel Qczaj nie podda się tak łatwo. Nie tylko w tańcu!

Daniel Qczaj nie miał przyjemnego dzieciństwa. Mieszkał w domu z tatą, dziadkiem i babcią, którzy byli uzależnieni od alkoholu. Jego mama, aby zarobić, wyjechała do Stanów, gdy miał 12 lat.

Dorastający Daniel zrozumiał, że nie chce żyć tak, jak jego rodzina, dlatego w wieku szesnastu lat wyprowadził się do innego miasta. Zamieszkał w Krakowie, żeby zarobić na życie, pracował od świtu do nocy. Potem przeprowadził się do Warszawy. Tam chwytał się wielu dorywczych prac m.in. mył toalety, śpiewał w teatrze Buffo, był fryzjerem, a potem zaangażował się w kulturystykę i został trenerem. Jednak treningi kulturystyczne stały się pułapką.

„Wstajesz rano, nie jesz nic, idziesz na czczo na aeroby, robisz pół godziny na głoda, po czym jesz codziennie to samo, 150 gramów łososia lub kurczaka z sałatą. Odpoczywasz, znowu jesz dokładnie to samo co wczoraj i tak dalej. To nie jest fajne. Trenowałem 10 lat i czerpałem z tego radość, ale zobaczyłem, że buduję kolejną fasadę. Kolejnego sztucznego Qczaja, który powie: „Akceptuję siebie tylko i wyłącznie w momencie, kiedy biceps nie mieści mi się w koszulce”. Przez długi czas budowałem poczucie wartości na tym wyglądzie. Żeby fajnie wyglądać na zdjęciach. Dzisiaj mogę powiedzieć z perspektywy człowieka, który miał idealne ciało, że to nie jest szczęśliwy człowiek – mówił Daniel Qczaj w rozmowie z „Vivą!”.

https://www.facebook.com/Qczaj/photos/a.281963895567608/634097347020926/?type=3&theater

Trening to nie wszystko

Pojawiły się myśli samobójcze. Daniel Qczaj miał dość przerażającej codzienności i samotności. Poszedł na kilka terapii. Już wiedział, że żeby poczuć się dobrze ze sobą, trzeba przede wszystkim pokochać „ukochać” siebie, poznać swoją wartość, a także zaakceptować przeszłość.

Danielowi Qczajowi życzymy dalszych sukcesów, nie tylko w „Tańcu z gwiazdami”!

https://www.facebook.com/Qczaj/photos/rpp.281230382307626/601216033642391/?type=3&theater

———————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/Qczaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ