Daniel Qczaj

Daniel Qczaj w Kampanii BreastFit – Kobiecy biust. Męska sprawa

Sportowcy przygotowują kalendarz Power of Community, z którego dochód zostanie przeznaczony na wsparcie kobiet z zaawansowanym rakiem piersi. W tym roku do zaszczytnego grona dołączył ulubieniec wielu pań – Daniel Qczaj.

Celem kampanii BreastFit jest zachęcenie kobiet do systematycznych badań
i edukacja na temat raka piersi. Po raz kolejny do akcji włączają się panowie, pozując do kalendarza Power of Community. 

Każdy mężczyzna w swoim życiu ma do odegrania wiele ról: syna, wnuka, ucznia, przyjaciela, męża, partnera, ojca czy pracownika. Czasem jednak życie obsadza go w nowej wyjątkowej roli – towarzysza choroby nowotworowej. 

“Obyśmy nigdy nie musieli się w nią wcielać. Ale jeśli zajdzie taka konieczność – odgrywajmy ją tak, jakby miała być to ta najważniejsza – życiowa rola” – mówi Jakub Popławski, inicjator i producent kalendarza Power of Community.

Udział sportowców z całej Polski w sesji zdjęciowej do kalendarza na 2020 rok to wyjątkowy wyraz zrozumienia i solidarności z kobietami zmagającymi się z nowotworem piersi. Do ambasadorów akcji dołączył w tym roku Daniel Qczaj. Dochód ze sprzedaży kalendarza Power of Community tradycyjnie zostanie przeznaczony na wsparcie kobiet z zaawansowanym rakiem piersi i ich najbliższych.

Kochani! Niezmiernie miło nam poinformować, że do naszego grona ambasadorów kampanii BreastFit. Kobiecy biust. Męska…

Opublikowany przez Onkocafe Czwartek, 12 września 2019

Nie ma tabu

Mężczyźni lubią podejmować wyzwania, nie boją się tematów tabu. Dlatego od kilku lat, wraz z Fundacją OnkoCafe – Razem Lepiej rozprawiają się z tematem ciężkiego kalibru – zaawansowanym rakiem piersi. Według danych z Krajowego Rejestru Nowotworów w 2016 roku u Polek wykryto blisko 19 tysięcy nowotworów piersi oraz uznano go za przyczynę prawie 6,5 tys. zgonów. Rak piersi do postaci zaawansowanej rozwija się aż u 30 procent kobiet.

Opublikowany przez Onkocafe Wtorek, 30 lipca 2019

“W kampanii BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa mówimy o mądrym wsparciu kobiet w profilaktyce raka piersi oraz w trakcie choroby na każdym jej etapie, również gdy przybierze ona postać zaawansowaną. W tym roku wyjątkową sesją na scenie w Operze chcemy jeszcze mocniej podkreślić rolę mężczyzn. Gdy choruje bliska nam kobieta, zmagamy się z tą chorobą razem z nią. Nasze życie również się zmienia. Codzienna rutyna i przewidywalność kolejnych dni ustępuje lękowi i strachowi. A przecież trzeba wziąć się w garść i stawić czoła nowym zadaniom w większym stopniu zająć się dziećmi, domem, a do tego zachować spokój i opanowanie, być z nią w codzienności i w zmaganiu z chorobą. To jest ten czas, aby wcielić się w tą najważniejszą dla mężczyzny rolę”  – mówi Jakub Popławski.

A tak wyglądały przygotowania do kalendarza w 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2452 More posts in Gwiazdy category
Recommended for you
Czy Robert Lewandowski zaskoczył Anię „cieszynką” na boisku? Wiemy!
Rodzina Lewandowskich na wakacjach! A potem…

Ania i Robert Lewandowscy wraz z Klarą pojechali na wakacje. Jak spędzają czas wolny? Trenerka...