Daniel Qczaj

Daniel Qczaj w Kampanii BreastFit – Kobiecy biust. Męska sprawa

Sportowcy przygotowują kalendarz Power of Community, z którego dochód zostanie przeznaczony na wsparcie kobiet z zaawansowanym rakiem piersi. W tym roku do zaszczytnego grona dołączył ulubieniec wielu pań – Daniel Qczaj.

Celem kampanii BreastFit jest zachęcenie kobiet do systematycznych badań
i edukacja na temat raka piersi. Po raz kolejny do akcji włączają się panowie, pozując do kalendarza Power of Community. 

Każdy mężczyzna w swoim życiu ma do odegrania wiele ról: syna, wnuka, ucznia, przyjaciela, męża, partnera, ojca czy pracownika. Czasem jednak życie obsadza go w nowej wyjątkowej roli – towarzysza choroby nowotworowej. 

„Obyśmy nigdy nie musieli się w nią wcielać. Ale jeśli zajdzie taka konieczność – odgrywajmy ją tak, jakby miała być to ta najważniejsza – życiowa rola” – mówi Jakub Popławski, inicjator i producent kalendarza Power of Community.

Udział sportowców z całej Polski w sesji zdjęciowej do kalendarza na 2020 rok to wyjątkowy wyraz zrozumienia i solidarności z kobietami zmagającymi się z nowotworem piersi. Do ambasadorów akcji dołączył w tym roku Daniel Qczaj. Dochód ze sprzedaży kalendarza Power of Community tradycyjnie zostanie przeznaczony na wsparcie kobiet z zaawansowanym rakiem piersi i ich najbliższych.

https://www.facebook.com/OnkoCafe/photos/a.848317515234463/2894734487259412/?type=3&theater

Nie ma tabu

Mężczyźni lubią podejmować wyzwania, nie boją się tematów tabu. Dlatego od kilku lat, wraz z Fundacją OnkoCafe – Razem Lepiej rozprawiają się z tematem ciężkiego kalibru – zaawansowanym rakiem piersi. Według danych z Krajowego Rejestru Nowotworów w 2016 roku u Polek wykryto blisko 19 tysięcy nowotworów piersi oraz uznano go za przyczynę prawie 6,5 tys. zgonów. Rak piersi do postaci zaawansowanej rozwija się aż u 30 procent kobiet.

https://www.facebook.com/OnkoCafe/photos/a.809448229121392/2813698198696375/?type=1&theater

„W kampanii BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa mówimy o mądrym wsparciu kobiet w profilaktyce raka piersi oraz w trakcie choroby na każdym jej etapie, również gdy przybierze ona postać zaawansowaną. W tym roku wyjątkową sesją na scenie w Operze chcemy jeszcze mocniej podkreślić rolę mężczyzn. Gdy choruje bliska nam kobieta, zmagamy się z tą chorobą razem z nią. Nasze życie również się zmienia. Codzienna rutyna i przewidywalność kolejnych dni ustępuje lękowi i strachowi. A przecież trzeba wziąć się w garść i stawić czoła nowym zadaniom w większym stopniu zająć się dziećmi, domem, a do tego zachować spokój i opanowanie, być z nią w codzienności i w zmaganiu z chorobą. To jest ten czas, aby wcielić się w tą najważniejszą dla mężczyzny rolę”  – mówi Jakub Popławski.

A tak wyglądały przygotowania do kalendarza w 2019 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ