Mateusz Gessler

Czy Mateusz Gessler zdrowo odżywia się? Wiemy!

Mateusz Gessler jest jednym z najbardziej znanych restauratorów w Polsce. Jego kunsztem kulinarnym zachwyca się wiele osób. A czy przestrzega dietetycznych przy komponowaniu posiłków, czy sam zdrowo się odżywia i jakie dania lubi najbardziej? Wiemy!

Okazuje się, że Mateusz Gessler nie jada w ogóle śniadań, co więcej nie uważa, aby to było niezdrowe! Jest zdania, że organizm człowieka nie jest przystosowany do tak „wczesnych posiłków. To nie koniec odważnych wyzwań!

„Nie jadam śniadań i polemizowałbym z tym, że to niezdrowe. To mit, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem. W medycynie chińskiej nikt tak nie uważa. Organizm potrzebuje czasu, żeby się obudzić. Dodam też kolejne niepopularne wyznanie. Nie zasnę z pustym brzuchem, więc przed snem muszę coś zjeść. I w ogóle jadam raz dziennie, za to duże ilości” – mówi Mateusz Gessler w rozmowie z „Party”.

https://www.instagram.com/p/B34hsF-p11b/

Wspomnienia z dzieciństwa

Jakie ma wspomnienia z dziecięcych lat? Wychowywał się w Polsce oraz we Francji. Obie kuchnie mogą zachwycić! W polskiej przede wszystkim jest zachwycony gotowanym kalafiorem, pierogami i tartą. A co przypadło mu do gustu we francuskich stronach?

„Dzieciństwo kojarzy mi się z polskimi smakami mojej mamy. Pierogi, tarta ze śliwkami, brukselka. Dzięki mamie odkryłem kalafiora po polsku – gotowanego w mleku, posypanego bułką tartą i polewanego masłem. To jest nasz narodowy wkład w światową gastronomię. I zupy! Ogórkowa mojej mamy… U nas zawsze wieczorem jadło się zupę. A u babci we Francji? Owoce morza, w niedzielę musiała być pieczeń. Królik, zając, dużo wołowiny, foie gras, ostrygi… Obie kuchnie mi fenomenalnie smakowały. Była jednak różnica między mamą a babcią. Ta druga gotowała, używając większej liczby garnków i składników. I o wiele dłużej (śmiech)” – zdradził Mateusz Gessler.

A jaka jest Wasza ulubiona kuchnia i potrawa?

https://www.instagram.com/p/B3qxAPSpAlO/

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: By Fryta 73 – Mateusz Gessler (CROPPED), CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69212587

ZOSTAW ODPOWIEDŹ