Mateusz Gessler

Czy Mateusz Gessler zdrowo odżywia się? Wiemy!

Mateusz Gessler jest jednym z najbardziej znanych restauratorów w Polsce. Jego kunsztem kulinarnym zachwyca się wiele osób. A czy przestrzega dietetycznych przy komponowaniu posiłków, czy sam zdrowo się odżywia i jakie dania lubi najbardziej? Wiemy!

Okazuje się, że Mateusz Gessler nie jada w ogóle śniadań, co więcej nie uważa, aby to było niezdrowe! Jest zdania, że organizm człowieka nie jest przystosowany do tak „wczesnych posiłków. To nie koniec odważnych wyzwań!

„Nie jadam śniadań i polemizowałbym z tym, że to niezdrowe. To mit, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem. W medycynie chińskiej nikt tak nie uważa. Organizm potrzebuje czasu, żeby się obudzić. Dodam też kolejne niepopularne wyznanie. Nie zasnę z pustym brzuchem, więc przed snem muszę coś zjeść. I w ogóle jadam raz dziennie, za to duże ilości” – mówi Mateusz Gessler w rozmowie z „Party”.

Wspomnienia z dzieciństwa

Jakie ma wspomnienia z dziecięcych lat? Wychowywał się w Polsce oraz we Francji. Obie kuchnie mogą zachwycić! W polskiej przede wszystkim jest zachwycony gotowanym kalafiorem, pierogami i tartą. A co przypadło mu do gustu we francuskich stronach?

„Dzieciństwo kojarzy mi się z polskimi smakami mojej mamy. Pierogi, tarta ze śliwkami, brukselka. Dzięki mamie odkryłem kalafiora po polsku – gotowanego w mleku, posypanego bułką tartą i polewanego masłem. To jest nasz narodowy wkład w światową gastronomię. I zupy! Ogórkowa mojej mamy… U nas zawsze wieczorem jadło się zupę. A u babci we Francji? Owoce morza, w niedzielę musiała być pieczeń. Królik, zając, dużo wołowiny, foie gras, ostrygi… Obie kuchnie mi fenomenalnie smakowały. Była jednak różnica między mamą a babcią. Ta druga gotowała, używając większej liczby garnków i składników. I o wiele dłużej (śmiech)” – zdradził Mateusz Gessler.

A jaka jest Wasza ulubiona kuchnia i potrawa?

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: By Fryta 73 – Mateusz Gessler (CROPPED), CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69212587

Dodaj komentarz

2450 More posts in Gwiazdy category
Recommended for you
Światowe gwiazdy muzyki dołączają do społeczności TikToka

Muzyka to kluczowy element TikToka, który nie tylko pobudza kreatywność, lecz także wyznacza nowe trendy....