Czego nie robić na pierwszej randce?

Można powiedzieć, że pierwsza randka jest kluczowym momentem w rozwoju nowej znajomości. Kluczowym, głównie ze względu na to, że oprócz pierwszej, może być również tą ostatnią. W tym czasie, z pozoru nieistotne szczegóły mogą przerodzić się w negatywne wrażenie, jakie zrobimy na potencjalnym partnerze. Czego zatem wystrzegać się na pierwszej randce?

Źródło: thoughtcatalog.com

Nie bądź niegrzeczna

To niby oczywiste, jednak w praktyce różnie z tym bywa. Bądź miła zarówno w stosunku do niego, jak i do obsługi lokalu, jaki wybraliście na miejsce spotkania. To wiele o tobie świadczy. Jeżeli możesz, powstrzymaj się od plotkowania na temat waszych wspólnych znajomych lub twoich kolegów z pracy. Wycisz telefon i zapomnij o wyjmowaniu go na stół. Jeżeli już musisz z niego skorzystać, przeproś i zrób to w jak najkrótszym czasie. Postaraj się nie być wulgarna i lepiej daruj sobie szczegółowe opowieści o pijackich wybrykach i innych rzeczach, które masz prawo mieć za uszami.

Nie mów tylko o sobie

Mów o sobie i postaraj się go sobą zainteresować, jednak nie obracaj całego spotkania w one man stand. Nie zanudzaj go opowieściami o tym, że jesteś najmądrzejsza, przeczytałaś wszystkie książki i w ogóle więcej od niego zarabiasz. Unikaj monologów na temat swoich poprzednich związków, chorób, problemów finansowych i doskonałej relacji z mamą i tatą, u których wciąż mieszkasz. Na randce chodzi o to, żeby lepiej kogoś poznać, a ty raczej już siebie znasz, więc teraz możesz dać sobie szansę poznać kogoś jeszcze.

Nie krytykuj zbyt wiele

Bądź szczera, ale z umiarem. Niestety, rażenie prawdą między oczy jest domeną singielek. Postaraj się nie krytykować nadto miejsca, w które cię zabrał lub filmu, który przed chwilą obejrzeliście (chyba że to miejsce to kebab, a film jemu również się nie podobał). Wyrażanie swojej opinii jest jak najbardziej na miejscu, jednak w sytuacji, w której nie zna się jeszcze gustu i zamiłowań drugiej osoby, łatwo jest kogoś urazić. Nawet jeżeli nie lubisz kwiatów, doceń że się po nie pofatygował i broń Boże nie zapomnij zabrać ich z restauracji, w której jedliście obiad. Jeżeli jesteś wegetarianką, weganką, nie jesz glutenu lub malin i czerwonych winogron, uprzedź go o tym lub sama zaproponuj lokal, w którym możecie zjeść.

Nie przesłuchuj go

Randka to nie rozmowa o pracę, więc pytania o to, gdzie on widzi siebie za 10 lat lub ile chciałby wtedy zarabiać, są nie na miejscu. Pierwsze spotkanie to również nie najlepszy moment na rozmowę o dzieciach, religii i polityce. Postaraj się nie dać po sobie poznać, że na 2 dni przed waszym pierwszym spotkaniem zrobiłaś o nim research, którego nie powstydziliby się współpracownicy Jamesa Bonda. Powodzenia!

____________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ