Ćwiczenia na sokoli wzrok

Coraz więcej czasu spędzamy przed ekranem komputera czy smartfona. Dużo jeździmy samochodem oraz czytamy po ciemku. Nie oszczędzamy naszego wzroku. Nic dziwnego, że stale się on pogarsza i musimy odwiedzać salony optyczne. Co możemy zrobić, aby jak najdłużej dobrze widzieć albo poprawić ostrość naszego widzenia? A może zacznijmy ćwiczyć ten ważny dla nas narząd?

Źródło: www.gvoptical.com

Gimnastyka oczu

Trening oczu zapoczątkował w latach 20 ubiegłego stulecia okulista William Horatio Bates. Pochodził on z Ameryki, był twórcą ćwiczeń, których zadaniem była relaksacja wzroku. W Polsce znane są one jako Sztuka Świadomego Widzenia. Lekarz uważał, że napięcie gałek ocznych znacząco pogorsza sprawność tego narządu. Natomiast ćwiczenia rozluźniające mają pozytywny wpływ na korygowanie krótkowzroczności, dalekowzroczności czy zeza. Nie wymagają żadnych nakładów finansowych, należy je jednak wykonywać codziennie tak, aby łączny czas gimnastyki oczu w ciągu dnia wynosił co najmniej pół godziny. Przed ćwiczeniami powinnaś być zrelaksowana, zdejmij również okulary i soczewki.

Trening przy komputerze

Gdy Ty intensywnie pracujesz przed ekranem, Twoje oczy również bardzo się męczą. Aby trochę to zminimalizować, nie powinnaś zapominać o relaksacyjnych ćwiczeniach. Unikniesz wtedy też nieprzyjemnej suchości oraz uczucia piasku pod powiekami. Co godzinę daj gałkom ocznym „odpocząć” przez co najmniej 5 minut. Zalecamy kilkakrotne wykonywanie następujących ćwiczeń:

− intensywnie mrugaj,

− popatrz w dal lub spójrz przez okno (najlepiej będzie, gdy będziesz przyglądać się kojącej zieleni),

− zasłoń oczy na chwilę ręką, aby obraz stał się ciemny,  

− zamknij powieki i delikatnie je pomasuj,

− spoglądaj naprzemiennie na przedmioty znajdujące się blisko oraz daleko i obrysowuj je przez chwilę wzrokiem,

− zrób kilka ruchów gałką oczną. Nie ruszając głową, popatrz na górę, w dół, w prawo i potem w lewo.

− Wyobraź sobie znak nieskończoności, a potem koło i wódź wzrokiem po ich obwodach. Obrysowywanie zacznij od lewej strony.

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ