Piękne nogi w szpilkach

Zakładając szpilki sprawiasz, że twoje nogi stają się bardziej smukłe, a ty emanujesz wdziękiem i kobiecością. Jednak chodzenie w wysokich obcasach to nie lada sztuka, dlatego powinnaś ćwiczyć mięśnie nóg, aby utrzymywać je w jak najlepszej kondycji. 

vivibene.org

Żuraw  

Do wykonania tego ćwiczenia potrzebne są hantelki. Stań wyprostowana, trzymając hantle na wysokości ud. Następnie przechyl tułów do przodu, stojąc jednocześnie na jednej nodze i utrzymując hantelki na wysokości piersi. Zmień nogę. Wykonaj po 15 powtórzeń dla każdej z nóg.  

Piłeczka nie tylko do gry w golfa  

Ćwiczenie z piłeczką do golfa polega na przesuwaniu jej pod stopą. Podczas wykonywania tej czynności możesz stać lub siedzieć na krześle. Ćwiczenie powinno być wykonywane przez co najmniej minutę dla każdej stopy.  

Pianka    

Usiądź na rozłożonej na podłodze macie, a następnie wsuń piankę pod nogi. Unieś ciało do góry, opierając jego ciężar na rękach. Za pomocą ramion przesuwaj się łydkami po piance  

Efektywne kółka 

Stań wyprostowana, a następnie unieś jedno udo na wysokość bioder. Ujmij je rękoma i zataczaj kółka kostkami stóp. Ćwiczenie wykonuj po 30 razy dla każdej stopy.  

Napinanie mięśni ud i łydek  

Przyjmij pozycję tak, jakbyś miała zamiar chodzić na czworaka. Ręce i nogi powinny być wyprostowane. Zegnij się w brzuchu, a ciężar ciała oprzyj na ramionach. Pamiętaj o napinaniu mięśni łydek oraz ud. Bardziej zadowalające efekty uzyskasz, przechodząc z jednej nogi na drugą. Wykonaj 2 serie po 15 razy dla każdej z nóg. 

Rozciąganie przy ścianie 

Oprzyj się rękoma o ścianę. Jedną nogę wysuń maksymalnie do tyłu. Spraw, żeby była jak najbardziej wyprostowana, a towarzyszące tej pozycji uczucie napięcia mięśni jak największe. Zmień nogę i wykonaj po 2 serie w 10 powtórzeniach dla każdej z nóg.  

Paulina Rożej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ