Cała Polska Myje Ręce!

Czy wiedzieliście, że co piąty Polak nie myje rąk po powrocie do domu, a tylko co ósmy myje je przed jedzeniem? Czy zdawaliście sobie sprawę z tego, że na wózkach w marketach czyha na nas więcej bakterii niż w publicznych toaletach? Wiedzieliście, że 15 sekund mycia rąk wystarczy, aby usunąć z ich powierzchni 90% groźnych zarazków? Badania wykazały, iż wykonywanie tej prostej czynności zmniejsza ryzyko zachorowań na grypę, biegunkę, wirusowe zapalenie wątroby typu A i infekcji oddechowych. Niestety wielu z nas wciąż zaniedbuje mycie rąk lub robi to nieprawidłowo.

Źródło: materiały prasowe

Właśnie dlatego 15 października 2014 roku w Światowy Dzień Mycia Rąk ruszyła kampania społeczna „Cała Polska Myje Ręce”. Celem akcji jest uświadomienie Polakom, jak ważna jest higiena dłoni. “Pomyślałam, że trzeba zacząć tworzyć projekty realne. Szukaliśmy tematu, który dotyczyłby bardzo wielu ludzi. [..] Pomysł przyszedł w transporcie miejskim” – mówi koordynator i pomysłodawczyni kampanii, prof. dr hab. Monika Przybysz.

Akcja CPMR prowadzona jest w wielu mediach społecznościowych tj.: Facebook, Twitter, Snapchat i Instagram. Kampania dociera również do szkół i przedszkoli, w których przeprowadzane są lekcje pokazowe dla najmłodszych. W akcję zaangażowali się również celebryci – Dorota Czaja i Łukasz Nowicki.

Pamiętajmy, właściwie użyte mydło jest tanią i niezwykle skuteczną metodą na pozbycie się chorobotwórczych wirusów! Nie ma więc na co czekać – od dziś regularnie myjemy ręce!

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1362 More posts in Publicystyka category
Recommended for you
Co drugi Polak rozlicza się w miejscu zameldowania. Ja w zeszłym roku zrobiłem to po raz ostatni

Dlaczego bezrobotni mają tyle samo głosów w wyborach, co pracujący? Dlaczego prężnie działający przedsiębiorca, po...