Być kobietą!

Kim są współczesne Polki? W dużej części są to kobiety, które skutecznie łączą aktywne życie zawodowe z wrażliwością i troską o rodzinę. Ponadto – Panie wiedzą, jak przy wszystkich codziennych pracach znaleźć czas dla siebie.  

Źródło: ING

Obraz kobiety

Skąd czerpią na to wszystko energię?  Z „Narodowego Testu Siły”, przeprowadzonego przez ING Życie w ur. wynika, że z siły charakteru, rozumianej jako pozytywne myślenie oraz z siły odpowiedzialności. W przeprowadzonym badaniu takie wyniki osiągnęło łącznie 65% ankietowanych kobiet.

Ponadto – wg raportu ubezpieczyciela „Sztuka odpowiedzialności” – Panie cechują się większą ostrożnością w kwestiach finansowych niż mężczyźni.  Starają się unikać ryzykownych transakcji, tak aby na nich nie stracić. Świadczy to o wysokiej świadomości obecnej sytuacji gospodarczej oraz zmian na rynku pracy.

Nie boją się rozmawiać na trudne tematy

Z kolei z przeprowadzonych przez ING Życie analiz przy okazji jednej z odsłon kampanii „Zrób Rakowi Wspak” wynika, że: kobiety nie boją się rozmawiać o swoich chorobach, w tym o raku. Prezentują przy tym racjonalne podejście i aktywnie podejmują działania profilaktyczne – zaznacza Marta Maszewska-Danielewicz, Dyrektor ds. Komunikacji z Klientem w ING Życie.

Jest to korzystne zjawisko biorąc pod uwagę statystyki Krajowego Rejestru Nowotworów. Wynika z nich, że w Polsce rak jest pierwszą przyczyną zgonów wśród kobiet w średnim wieku. Według Głównego Urzędu Statystycznego najczęstszym nowotworem u Pań jest rak piersi (23 proc.), jelita grubego (10 proc.), płuc (9 proc.), a także trzonu macicy (7 proc.). Z powodu tych nowotworów w Polsce co roku umiera ponad 35 tys. kobiet. Profilaktyka jest więc tutaj szczególnie ważna, bo pozwala zrobić rakowi wspak! – podkreśla Marta Maszewska-Danielewicz.

Dbają o zdrowe i piękne ciało

Panie doskonale wiedzą, że aktywność fizyczna i odpowiednia dieta to nie tylko metoda, aby zachować smukłą sylwetkę, ale także wzmacniać profilaktycznie swoją odporność. Zgodnie z obecną wiedzą, pozytywne efekty zdrowotne uzyskuje się już nawet przy umiarkowanej aktywności, np. ćwicząc tylko 3 razy w tygodniu po 30 minut. Podobnie jest ze zdrową dietą i regularnymi posiłkami, które poza pozytywnym wpływem na organizm, zmniejszają jednocześnie ryzyko zapadalności na różne przewlekłe choroby, w tym nowotwory. Należy tutaj wspomnieć o zbawiennym działaniu owoców i warzyw – np. pomidorów, brokułów, marchwi oraz szpinaku.

W przypadku nowotworów, profilaktyka jest niezmiernie ważna, gdyż daje ona szansę wczesnego wykrycia choroby oraz szybkiego powrotu do zdrowia i normalnego życia. Oprócz aktywności fizycznej i zdrowej diety, należy pamiętać także o regularnych badaniach oraz pozytywnym nastawieniu do życia! – mówi Elżbieta Kozik, Prezes Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ