„Bliżej siebie. Rozmowy z mistrzami”- psychologia w pigułce

Zastanawiasz się, co podarować bliskiej osobie na Święta? Może kawał porządnej, psychologicznej wiedzy z pierwszej ręki? Książka „Bliżej siebie. Rozmowy z mistrzami” to wywiady z najbardziej cenionymi światowymi psychologami o życiu, marzeniach, karierze, finansach i możliwościach zmiany siebie.


Sezon jesienno-zimowy to czas, w którym możemy w końcu nieco zwolnić szalone tempo życia. Więcej chwil spędzamy wówczas w domu, wykorzystując śnieg i mróz jako pretekst do bezkarnego wylegiwania się pod kocem i błogiego lenistwa. Taki czas nie musi jednak mijać bezproduktywnie – można sięgnąć wówczas po wartościową książkę, która daje do myślenia i może wpłynąć na sposób w jaki postrzegamy świat.

„Bliżej siebie. Rozmowy z psychologami” to zapis rozmów z najbardziej cenionymi psychologami z całego świata. Swoją wiedzą i poglądami na temat życia dzielą się z nami między innymi Robert McCrae – twórca jednej z najpopularniejszych teorii osobowości, Paul Ekman – wybitny badacz emocji, Martin Seligman – twórca całej gałęzi psychologii pozytywnej czy Albert Bandura i Robert Cialdini – wybitni psychologowie społeczni. Dwóch wywiadów udziela również jedna z „twarzy” współczesnej psychologii, często goszczący w Polsce Philip Zimbardo, autor słynnego i mocno kontrowersyjnego eksperymentu więziennego.


Książka podzielona jest na rozdziały odpowiadające poszczególnym tematom. Znajdziemy w niej sekcje poświęcone między innymi studiom swojej własnej osobowości, spełnianiu marzeń, relacjom z innymi, efektywnemu działaniu w biznesie oraz temu, w jaki sposób na własne życzenie zatruwamy sobie życie. Odpowiedzi udzielane przez psychologów są poparte ich ekspercką wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Zdecydowanie odróżnia to książkę od wszechobecnych, „głębokich” rozmów o życiu z celebrytami, które czyhają na nas w każdej gazecie i, niestety, coraz częściej w niejednej księgarni.


Jeżeli chcesz wiedzieć dlaczego lepiej nie składać sobie noworocznych postanowień, co takiego nazywamy fałszywymi wspomnieniami oraz w czym może pomóc przyklejenie banknotu na lodówce – koniecznie zaopatrz się w egzemplarz tej wyjątkowej książki.


Joanna Bochnia 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ