Banksy zaprojektował kuloodporną kamizelkę dla Stormzy’ego

Ochronna kamizelka z flagą Wielkiej Brytanii, w której na scenie festiwalu Glastonbury wystąpił raper Stormzy, jest dziełem Banksy’ego. Enigmatyczny brytyjski artysta potwierdził ten fakt na swoim instagramowym koncie. Stormzy podziękował artyście, komentując, że jest to spełnienie jego marzeń.

W piątkowy wieczór Stormzy zagrał na scenie Pyramid w Glastonbury, ubrany w kuloodporną kamizelkę, pomalowaną w czarno-białą flagę Wielkiej Brytanii. Następnie Banksy, na swoim Instagramie dodał zdjęcie rapera, dopisując: Zaprojektowałem spersonalizowaną kamizelkę i zastanawiałem się: kto mógłby ją założyć? Oczywiście, że Stormzy podczas koncertu z Glastonbury.

https://www.instagram.com/p/BzS7TrSHL_d/

Kuloodporna kamizelka nawiązuje do wzrostu przestępczości w Wielkiej Brytanii z naciskiem na przestępstwa z użyciem noży oraz wciąż olbrzymiej liczby przetrzymywanych niesprawiedliwie w więzieniach osób czarnoskórych.

Kim jest Banksy?

Banksy to jeden z najpopularniejszych artystów w dziedzinie street artu na świecie. Jego poczucie humoru zawarte w pracach oraz ich oryginalna forma wyróżniły artystę na tyle, że trafił do mainstreamu. Jak każdy popularny twórca, także Bansky budzi wiele kontrowersji. Istnieją organizacje i ruchy, które uważają jego sztukę za zwykły wandalizm.

https://www.instagram.com/p/BvjkJdvliZ7/

Artyście takie słowa nie przeszkadzają w dalszym tworzeniu i zyskiwaniu coraz większej popularności. Dzieło twórcy zatytułowane „Dziewczynka z balonikiem” stało się międzynarodowym symbolem, bardzo często wykorzystywanym chociażby w tatuażach. Jedną z osób, które mogą się pochwalić pracą Banksy’ego na ciele jest znany piosenkarz Justin Bieber.

https://www.instagram.com/p/BpDMo26h3Cu/

„Buty baletowe dopiero niedawno stały się dostępne w innych odcieniach niż białym”

Stormzy podczas swojego występu zaprosił na scenę czarnoskórą tancerkę baletową, podkreślając, że „buty baletowe dopiero niedawno stały się dostępne w innych odcieniach niż białym”.

Pod postem Banksy’ego napisał sam Stormzy. „Nawet nie wiesz, ile to dla mnie znaczy. Czuję, że śnię – to spełnienie marzeń. I zaszczyt, jestem wdzięczny, dziękuję. Brak mi słów”.

Zobacz również:

Fot. instagram.com/banksy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ