Anna Lewandowska ćwiczy w ciąży? Gwiazda napisała, co dalej z jej treningami

Anna Lewandowska o cellulicie: „Mam i ja”. Jakie są jej sposoby na pomarańczową skórkę?

Około 90% kobiet ma cellulit. To też jest zmora Ani Lewandowskiej. Wydawałoby się, że skoro trenerka tak dużo ćwiczy i bardzo zdrowo się odżywia, to pomarańczowa skórka powinna ją ominąć. Niestety tak nie jest. Jednak gwiazda ma swoje sposoby na niechciane nierówności. Jakie?

Anna Lewandowska o cellulicie: „Mam i ja”. Jakie są jej sposoby na pomarańczową skórkę?

Ania Lewandowska nie ukrywa, że i jej nierówności na skórze nie są obce.

„Tak się składa, że od pewnego czasu osobiście zmagam się z cellulitem, który jak wiecie lubi płatać figle. Raz jest mniej widoczny raz bardziej” – czytamy na blogu trenerki.

Skąd bierze się cellulit? W naszym DNA zapisane są informacje o wyglądzie zewnętrznym, np. kolor oczu, włosów, rysy twarzy, ale także m.in. zdolności naszego organizmu do metabolizowania różnych składników odżywczych.

– Cellulit (znany także pod nazwą  „skórka pomarańczowa”) jest schorzeniem tkanki łącznej i tłuszczowej. Powodem jego powstawania są powiększenie i nierówne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej i wody. Jak się szacuje problem ten może dotyczyć nawet 85% kobiet powyżej 20 roku życia. Umiejscowienie cellulitu u kobiet najczęściej obejmuje: biodra, brzuch, pośladki, uda i ramiona. Z kolei u mężczyzn cellulit najczęściej występuje na  brzuchu i karku. Rozróżnia się dwa główne rodzaje cellulitu: wodny (zwany inaczej twardym) i tłuszczowy (zwany miękkim)” – pisze Ania Lewandowska na hpba.pl.

https://www.instagram.com/p/BzoFcyQoWz_/

Dieta i sport

Oprócz genów na powstawanie pomarańczowej skórki mają też wpływ też inne czynniki – sposób żywienia oraz aktywność fizyczna. I to jest dobra wiadomość!

Gwiazda poleca indywidualną dietę, dobraną do każdego organizmu.

– No więc, nasz nowy sposób odżywiania, powinien być dobrany indywidualnie. Nie ma innej drogi i podkreślam to od dawna. Oznacza to, że każdy z nas może mieć wręcz idealny metabolizm, pod warunkiem, że dopasujemy sobie indywidualną dietę.  Nie może być tak, że dieta, która aktualnie jest w trendach sprawdzi się u każdego – przekonuje gwiazda.

Druga sprawa to aktywność fizyczna. Jaki trening pomoże? Każdy! Dlaczego?

„Ruch ma zbawienne działanie nie tylko na nasze ciało, ale i głowę, o czym niejednokrotnie wspominałam. Jeśli myślimy o szybszych efektach, to trening powinien odbywać się co najmniej 3 razy w tygodniu” – podsumowuje sportsmenka

A jaki jest wasz sposób na pomarańczową skórkę?

https://www.instagram.com/p/Bzk85cGojLZ/

 

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: kadr z youtube.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ