Anita Lipnicka o nowotworze

Anita Lipnicka o nowotworze. Jak sobie poradziła z chorobą?

Anita Lipnicka ma za sobą trudny czas. Piosenkarka przebyła chorobę nowotworową. Jak sobie wtedy poradziła?

Anita Lipnicka o nowotworze

Anita Lipnicka miała nowotwór. Na szczęście okazał się on niezłośliwy. Jednak artystka musi kontrolować swój stan zdrowia. Uważa, że co ją nie złamie, to wzmocni. Wszystkie negatywy chce zamienić w pozytywy.  

„Ja miałam niezłośliwy nowotwór, więc dużo szczęścia w tym wszystkim. Nie można tu się porównywać z prawdziwymi chorobami nowotworowymi, z którymi ludzie się zmagają. Ale muszę się obserwować i to robię. Natomiast to, co cię nie złamie, to wzmocni. Ja jestem fajterką i próbuję jakoś wszystko przekuć na swoją korzyść” – mówiła Anita Lipnicka w rozmowie w programie „RezerwacjaOnet”.

Kompletnie się poddała

Wokalistka miała guza ślinianki przyusznej. Chorobę zdiagnozowano trzy lata temu. Najpierw zrobiono biopsję. Badania wykazuje, jaki jest nowotwór – złośliwy czy łagodny. O czym myślała, gdy czekała na wyniki? Okazuje się, że gwiazda całkowicie była pogodzona z losem! 

„Miałam guza ślinianki przyusznej, byłam zdiagnozowana trzy lata temu, za uchem, mam jeszcze bliznę. Zrobiono mi biopsję, czekałam na wynik i werdykt, czy to jest nowotwór złośliwy czy łagodny. W takich sytuacjach, kiedy nie jestem w stanie nic z tym zrobić, kompletnie się poddaję i myślę: cokolwiek będzie, widocznie tak ma być”- artystka zdradziła w 2015 roku.

Jest gotowa odejść

Gwiazda po operacji wróciła do normalnego życia. Jedynie martwiło ją to, że jeśli by zmarła, to jej dziecku zabrakłoby mamy. Jednak nie byłoby jej żal zostawić życie. Mówiła, że jest gotowa odejść w każdej chwili. Jest przygotowana na każdą ewentualność.

„Po operacji wróciłam do domu, jakby nigdy nic się nie wydarzyło. Jedyne, co mnie martwiło, to myśl, że jeślibym zniknęła, mojemu dziecku zabrakłoby mamy. Nie myślałam, że zabraknie mnie dla życia albo zabraknie życia mi. Jestem gotowa odejść w każdej chwili. W sensie metafizycznym i dosłownym” – wyznała gwiazda.

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.commons.wikimedia.org

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ