Ach te piersi!

biust life4styleNie od dziś wiadomo, że mężczyźni uwielbiają nasze piersi, a my uwielbiamy mężczyzn! Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jak odpowiednio dbać o biust? W poniższym artykule udzielimy wam kilku cennych wskazówek.

Ujędrnianie

Piersi zbudowane są głównie z tkanki łącznej, ale też z tkanki tłuszczowej. Najbardziej popularną i najtańszą metodą ujędrniania jest stosowanie kremów i balsamów. Niestety nie ma co liczyć, na spektakularne efekty ujędrnienia biustu o 40% jak sugerują niektórzy producenci, bo kremem cudów nie zdziałamy. Jednak mimo wszystko warto zaopatrzyć się w dobry specyfik. Codziennie po prysznicu, wklepuj w skórę nawilżająco-ujędrniający balsam i raz w tygodniu zafunduj sobie peeling enzymatyczny.

Staraj się utrzymywać stałą wagę, ponieważ gwałtowne wahania i zaburzenia w odżywianiu sprawią, że twoje piersi stracą elastyczność.

Wykonuj hydromasaże. Najlepiej nawet codziennie. Podczas kąpieli używaj naprzemiennie ciepłego i zimnego strumienia wody, wykonując okrężne ruchy na piersiach. Zakończ masaż dłuższą serią chłodnej wody. Takie działanie poprawi krążenie, przez co skóra stanie się bardziej jędrna i napięta.

Pamiętaj o dobrze dobranym biustonoszu! To tak naprawdę podstawa, jeśli chodzi o pielęgnację piersi. Dobry biustonosz musi w pełni utrzymywać twój biust, a miseczki muszą być w całości wypełnione. Jeśli masz problem z dobraniem odpowiedniego rozmiaru, skorzystaj z pomocy w sklepie. Obecnie „bra-fitting”, czyli sztuka dobierania biustonoszy, staje się w sklepach bieliźnianych codziennością.

Trening

Nie zapominaj o aktywnym trybie życia. Wiele kobiet obawia się, że trening siłowy może powodować zanik piersi, jednak jest to mit. Ćwiczenia są wskazane. Zwłaszcza pompki, które zdecydowanie ujędrnią biust. Warto też grać w siatkówkę i pływać, zwłaszcza żabką. Nie musisz wybierać się na siłownię, istnieje pełno ćwiczeń, które z powodzeniem możemy wykonywać w domu.

Dieta

Dieta to kolejny ważny aspekt w pielęgnacji biustu. Musi być bogata w warzywa i owoce. Świetny wpływ na nasze ciało mają świeżo wyciskane soki, więc zainwestuj w blender i miksuj to na co masz ochotę. Pamiętaj również o zawarciu w swojej diecie ryb, które są bogate w kwasy omega-3. Na estetykę piersi wpływa świetnie marchewka, czosnek i pietruszka. Natomiast zrezygnuj z napojów gazowanych i alkoholu, który powoduje zmniejszenie elastyczności skóry. Papierosy także nie dodadzą nam urody!

Drogie Panie, przede wszystkim pamiętajcie, że piękne piersi to zdrowe piersi! Regularnie wykonujcie badania kontrolne u lekarza i badajcie się samodzielnie raz w tygodniu.

Joanna Łuszczykiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ