8 idealnych propozycji filmowych na wieczór

Zdarzają się wieczory, kiedy mamy ochotę zaszyć się w czterech ścianach z kubkiem pysznej kawy w ręce i na chwilę zapomnieć o rzeczywistości. Rozsiadamy się wygodnie w fotelu, zatapiamy ciało w miękkich poduszkach i pogrążamy w perypetiach filmowych bohaterów. Z myślą o tych przyjemnych chwilach przygotowaliśmy małe zestawienie, z którego dowiecie się, co warto obejrzeć.

Źródło: www.reelz.com „Miłość” (2012) – Michael Haneke

Film przedstawia losy małżeństwa staruszków. Ich życie toczy się spokojnym, utartym rytmem, dopóki Anna nie zapada na ciężką chorobę, która burzy sielankę. Haneke stworzył dzieło z ogromną dawką emocji, które sprawią, że emocjonalnie rozpadniesz się na cząsteczki. „Miłość” została nagrodzona Złotą Palmą na festiwalu w Cannes.

„Dziewczyna z perłą” (2003) – Peter Webber

Młodziutka Griet trafia na służbę do domostwa słynnego, holenderskiego malarza – Johannesa Vermeera. Pomiędzy dziewczyną a pracodawcą rodzi się specyficzna więź. Dzieło jest pełne niedomówień, które składają się na jego wyjątkowy urok. To propozycja dla osób, które cenią w filmie piękne zdjęcia i dobrą grę aktorską. W głównych rolach występują Colin Firth i Scarlett Johansson.

„Breathe In” (2013) – Drake Doremus

Sophie to uczennica z wymiany zagranicznej, która trafia do domu zwyczajnej, amerykańskiej rodziny. Odnajduje wspólny język z jej panem – Keithem, głównie dzięki obopólnej miłości do muzyki. Obecność tej dziewczyny powoduje jednak, że relacje pomiędzy domownikami zaczynają się psuć. Świetna gra aktorska i niesamowity klimat to największe dwie zalety tego dzieła.

„Juno” (2007) – Jason Reitman

Juno to niezwykle pozytywna opowieść o nastolatce, która zachodzi w ciążę. Otoczenie namawia dziewczynę do znalezienia rodziny zastępczej dla dziecka. Film zachwyca świeżym spojrzeniem na kwestie niepełnoletnich dziewczyn spodziewających się potomka i brakiem moralizatorstwa. Płacz i śmiech będą się przeplatać na przemian.

„Przełamując fale” (1996) – Lars von Trier

Do czego może popchnąć ludzi bezgraniczna miłość? Przykład głównej bohaterki Bess pokazuje, że poświęcenie nie ma granic. Kiedy jej mąż Jan wyraża swoją szokującą prośbę, młoda mężatka spełnia ją bez wahania. Lars von Trier stworzył prawdziwy wyciskacz łez.

„Chrzest” (2010) – Marcin Wrona

Kawałek dobrego, polskiego kina, w którym siły dobra walczą z siłami zła. Dzieło przedstawia losy Michała. Mężczyzna w przeszłości miał powiązania z mafią i ciąży na nim jej wyrok. W obliczu zagrożenia próbuje uratować swoją rodzinę. Angażuje w to przyjaciela, który decyduje się na  dokonanie okrutnego czynu. Chociaż zabrzmi to odrobinę zagadkowo i absurdalnie, będzie on jednocześnie najlepszym uczynkiem, który Janek mógł zrobić.

„Piknik pod wiszącą skałą” (1975) – Peter Weir

Akcja toczy się w Australii. Grupa uczennic wraz z opiekunami wyrusza na piknik pod słynną Wiszącą Skałę. Kilkoro z nich ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Dzieło jest niezwykle nastrojowe, działa na wyobraźnię i pozostawia nas bez odpowiedzi. Tak naprawdę każdy z nas będzie musiał poszukać jej sam w nasączonych aluzją, magicznych obrazach.

„Spragnieni miłości” (2000) – Wong Kar-Wai

To propozycja dla widzów, którzy nie lubią nagłych zwrotów akcji, za to cenią sobie niezwykły klimat budowany za pomocą długich ujęć i przepięknej muzyki. Lata 60., Hongkong. Pomiędzy mieszkańcami tej samej kamienicy – panią Chan i panem Chow rodzi się zakazane uczucie, ale w dziele Wong Kar-Waia mniejszą uwagę zwracamy na to, jak zakończą się losy bohaterów. Zamiast tego skupiamy się na sposobie budowania narracji. Trzeba przyznać, że jest po prostu mistrzowski.

______________________

 

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ